Zapraszamy na Dzień Otwarty w Kromerze

Serdecznie zapraszamy Gimnazjalistów na Dzień Otwarty 21 marca 2016 r.  w naszej szkole.

W tym dniu dowiecie się wszystkiego na temat szkoły, rekrutowanych profili na rok 2016/17 oraz o naszej społeczności.

Na ten dzień zaplanowaliśmy dla Was wiele atrakcji i niespodzianek  :-)

Na podwórzu szkoły będziemy prowadzić obserwacje astronomiczne. Planujemy obserwowanie słońca przy użyciu teleskopów Dobsona i SkyWatcher oraz prowadzenie badania aktywności słońca.

W bibliotece obejrzeć będzie można prezentację na temat I LO im. M.Kromera, historii dawnej i współczesnej, osiągnięciach szkoły i uczniów a także spotkać członków Klubu  Wolontariatu, który od wielu lat organizuje imprezy profilaktyczne, rozrywkowe i charytatywne.

W Auli szkolna grupa teatralna DoProsta przedstawiać będzie fragmenty przedstawienia „Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

To nie jedyne przedstawienie, które będzie można obejrzeć w tym dniu. Nasi uczniowie przygotowali także przedstawienia po angielsku, niemiecku i rosyjsku, na wesoło. Nie będziecie się nudzić. Odbędą się tez quizy dla gimnazjalistów związane z językami obcymi oraz śpiewanie karaoke. Oprócz prezentacji związanych z nauczanymi w Kromerze językami, w kąciku wielokulturowym będzie możliwość zdobienia pisanek wielkanocnych. Czekają na Was super niespodzianki!

W poszczególnych salach na pierwszym piętrze nauczyciele będą udzielać informacji na temat nauczanych w szkole przedmiotów, profili rekrutowanych na następny rok oraz rozszerzeń, które obowiązywać będą uczniów od klasy drugiej.

W sali geograficznej zobaczycie jak wyglądają w Kromerze zajęcia z geografii, zapoznacie się z profilem europejskim i nauczaniem matematyki w klasie politechnicznej.

W sali historycznej nauczyciele języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie zapoznają Was z charakterystyką klasy o profilu prawniczym i medialnym.

W sali informatycznej dowiecie się na temat nauczania informatyki oraz matematyki w klasie politechnicznej. Zaprezentujemy Wam roboty Lego Mindstorms, na których pracujemy, prace naszych uczniów oraz inne ciekawostki.

W sali biologicznej obejrzycie prezentację o metodach pracy i charakterystyce klas biomedycznych oraz przyrodniczej. Będziemy prezentować doświadczenia biologiczne i chemiczne, wystawione też będą prace badawcze naszych uczniów.

Od września 2015 w naszej szkole realizujemy projekt europejski Erasmus+ „Niebo w zasięgu”. Będzie on kontynuowany w kolejnym roku szkolnym, a przed nami są jeszcze wizyty w partnerskich szkołach w Turcji, Hiszpanii i Rumunii. Podczas Dnia Otwartego dowiecie się wszystkiego o projekcie i działaniach związanych z astronomią, ekologią i kulturą.

Po korytarzach oprowadzać Was będą Kromerianie, starsi koledzy i koleżanki, których pamiętacie z korytarzy Waszych szkół.

 

Odwiedźcie nas w pierwszy dzień wiosny i przekonajcie się że Kromer to szkoła dla Was!

 

dzienotwarty_1lo

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.