Zajęcia stacjonarne z geografii w Krakowie w ramach MChE

Uczniowie klas 2c i 3b, którzy uczestniczą w zajęciach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej z przedmiotu geografia 23 stycznia 2020 roku pod opieką Pana Sławomira Dedy oraz Pani Joanny Nalepki-Sanek wzięli udział w wycieczce naukowej do Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Wyjazd miał miejsce o godzinie 4:30 aby zdążyć na zajęcia, których transmisja rozpoczęła się o godzinie 7:30 w sali multimedialnej Instytutu. Temat spotkania brzmiał następująco: „Kreatywność tworzy PKB – znaczenie gospodarcze przemysłów kreatywnych. Zmieniamy miasto. Przemysły kreatywne jako motor rozwoju miast i regionów” czyli jak przemysły kreatywne wpływają na rozwój społeczno-gospodarczy.

Uczniowie wykonali kilka ćwiczeń i zadań problemowych, które dotyczyły wytworów przemysłów kreatywnych w indywidualnych wytworach konsumenckich oraz ich wpływu na miasta i regiony konsultując się z prowadzącymi oraz wymieniając poglądy z uczestnikami z innych szkół. Była to okazja do stacjonarnego uczestnictwa w zajęciach, ponieważ zwykle odbywają się one za pośrednictwem multimedialnych urządzeń telekomunikacyjnych. Po zakończonych zajęciach uczestnicy wyjazdu mogli zwiedzić Instytut Geografii i przekonać się jak wygląda życie studenckie.

Kolejnym punktem programu były Podziemia Rynku – interaktywna część Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, które znajdują się pod płytą krakowskiego rynku. Jest to największe podziemne muzeum w Europie. Podczas zwiedzania uczniowie przypomnieli sobie historię naszego kraju z czasów gdy był on mocarstwem oraz jak przebiegała jego historia pod władzą Królów Polskich. Pan przewodnik przybliżył wszystkich władców i opowiedział jak wyglądało życie w tamtych czasach. Na pewno uświadomiło to wszystkim jak bogatą i ciekawą historię posiada nasz kraj. W muzeum można było też przejść trasą dawnych sukiennic, ponieważ w przeszłości znajdowały się one na dużo niższym poziomie niż aktualnie. Muzeum zostało zaprojektowane i przygotowane w nowoczesny i multimedialny sposób, więc zwiedzanie go było bardzo ciekawe i przyjemne. Po udanym zajęciach wzbogaceni w nową wiedzę i umiejętności uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną do Gorlic.

Weronika Prokop kl. 3b

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.