X Maraton Pisania listów- dziękujemy!

W piątek 13 grudnia już po raz dziesiąty włączyliśmy się w Maraton Pisania Listów Amnesty International – w tym roku napisaliśmy 1008 listów!
Maraton organizowany jest zawsze w grudniu, ponieważ w tym miesiącu przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Pisząc listy wspieramy osoby potrzebujące pomocy i przeciwstawiamy się naruszeniom ich praw.
W pisaniu listów wzięła udział duża część społeczności szkolnej, emerytowani nauczyciele, absolwenci oraz zaproszeni goście.
Dziękujemy Pani Staroście Marii Gubale, Panu Burmistrzowi Rafałowi Kukli, Panu Wiceburmistrzowi Łukaszowi Bałajewiczowi oraz członkowi Zarządu Powiatu a naszemu dawnemu dyrektorowi Panu Jerzemu Nalepce, który napisał pierwszy w tym roku list.

W pisaniu listów wsparli nas uczniowie i nauczyciele z  Zespołu Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego, Szkoły Podstawowej nr 5 w Gorlicach i Szkoły Podstawowej w Szymbarku. Dziękujemy za udział w wydarzeniu!

Maraton Pisania Listów to w naszej szkole szczególny dzień – święto praw człowieka. Przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia wymagało pracy wielu osób. Jak co roku, przeprowadziliśmy zbiórkę makulatury koordynowaną przez panią Joannę Nalepkę- Sanek (zbiórka przyniosła ponad tonę makulatury- równowartość 17 drzew! ) oraz 2 akcje sprzedaży ciast. Pozyskaliśmy w ten sposób fundusze na zakup znaczków. W holu szkoły zawiesiliśmy papierową dekorację (świeczki i listy) symbolizującą działalność Amnesty International.
Uczniowie Kamil Zagórski , Oskar Woźniak  i Julita Praiznar z 3c przedstawiali gościom tematykę praw człowieka oraz postaci bohaterów tegorocznego maratonu. Uczniowie i uczennice klas 1c i 2c pełnili dyżur na korytarzu i w bibliotece szkolnej. Ciasta na rzecz Maratonu przekazali Agnieszka Sikora , Karolina Tomasik, Martyna Leszczyńska i Marlena Rzepka z klasy 1c oraz Diana Grądalska z klasy 2c.
Zdjęcia wykonali Jan Dusza, Zosia Maniak i  Iza Sobol z klasy 1a
Wierzymy, że w tym roku Maraton znowu odniesie sukces i miliony osób włączyły się do tej największej globalnej akcji w obronie praw człowieka.

Maraton zorganizowały panie Joanna Łopata, Alicja Honek, Joanna Nalepka- Sanek i Monika Sopala, przy pomocy pań Małgorzaty Kret i Ewy Obstaleckiej- Aplas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.