Wyjazdy przyrodnicze

  • Warsztaty geograficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim.

W środę 19 listopada 2014 roku klasa I b wzięła udział w zajęciach geograficznych w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pobyt w Collegium  Maius rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy „Rozwój myśli geograficznej w Polsce”, na której zaprezentowano historyczne druki, mapy i instrumenty naukowe z zakresu astronomii i kartografii. Następnie – w jednej z dawnych sal wykładowych, uczestniczyliśmy w lekcji prowadzonej przez doktoranta UJ „Rzeźba terenu i jej odczytywanie na mapie topograficznej.” Ćwiczenia dotyczyły prawidłowego interpretowania mapy oraz rozpoznawania procesów kształtujących powierzchnię Ziemi.

Po warsztatach geograficznych zwiedziliśmy Muzeum UJ, gdzie nasze szczególne zainteresowanie wzbudziły najstarsze przyrządy astronomiczne oraz złoty Globus Jagielloński z XVI wieku.

Na zakończenie zajęć w Collegium Maius mieliśmy okazję do sprawdzenia się w rozwiązywaniu łamigłówek umysłowych korzystając z zasobów wystawy interaktywnej „Wszystko …jest liczbą”. Ekspozycja, której celem jest popularyzowanie matematyki, składa się z 35 modeli, na których można wykonać 65 doświadczeń dotyczących zagadnień: „W świecie geometrii” oraz „Liczby są wszędzie”. Ostatnim punktem programu wycieczki był Kopiec Kościuszki, który udało nam się zdobyć pomimo mało sprzyjających warunków pogodowych.

Warto zajrzeć na  http://www.wjl.maius.uj.edu.pl/

  • Wyjazd do Krakowskiego Ogrodu Zoologicznego

W październiku 2014 roku młodzież klasy IIG pod opieką pani Marioli Łukasiak i  pani Moniki Sopali  uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w krakowskim ogrodzie zoologicznym. Zadaniem uczniów było  samodzielne wykonanie   fotografii oraz zebranie informacji na  temat wybranych przedstawicieli  zwierząt, w celu przygotowania prezentacji  na temat „Różnorodności świata ptaków i ssaków”.

Poniżej przykładowy slajd :-)

surykatki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.