Wizyta w Obserwatorium Astronomicznym w Rzepienniku

18 czerwca 2016 roku grupa 18 uczniów w ramach projektu Reach the Sky wraz z nauczycielami: Alicją Honek, Sławomirem Dedą, Rafałem Wroną i Robertem Górą wzięła udział w zajęciach terenowych i obserwacjach astronomicznych w Rzepienniku Biskupim w prywatnym Obserwatorium Astronomicznym należącym do dr Bogdana Wszołka.

Korzystając z pięknej pogody, zanim rozpoczęły się nocne obserwacje, wszyscy podziwiali piękno krajobrazu Pogórza Ciężkowickiego z platformy widokowej pod Brzanką. Po przybyciu do Obserwatorium wszyscy mogli się sprawdzić z wiedzy astronomicznej rozwiązując krzyżówkę tematyczną w języku angielskim. Następnie udaliśmy się na miejsce gdzie będzie budowana baza kosmiczna M.A.R.S. – pierwszy polski habitat do symulacji misji kosmicznych. Uroczyste wbicie pierwszej łopaty pod bazę będzie miało miejsce w poniedziałek 20 czerwca 2016 r. o godz. 12.00).

Po zapadnięciu zmroku wszyscy oddali się obserwacjom astronomicznym, które były głównym celem wyjazdu – każdy mógł więc podziwiać między innymi Księżyc, Saturna, Jowisza i Marsa, wyszukiwać różne obiekty astronomiczne przy pomocy urządzenia SkyScout i badać jasność nieba urządzeniem SQM-L. Cały czas pomocą i wiedzą merytoryczną służyli nam właściciele Obserwatorium – Państwo Wszołkowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.