Wielki sukces naszej uczennicy Aleksandry Rzepki!

W dniach 21 – 23 marca 2013 r. w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Grudziądzu odbył się Finał Ogólnopolski Konkursu z Zakresu Astronomii i Astronautyki.

W elitarnym gronie 28 tegorocznych finalistów XXXIX OMSA znalazła się uczennica naszej szkoły Aleksandra Rzepka z klasy II c – laureatka etapu okręgowego. Podczas seminarium przedstawiła swoją finałową pracę zatytułowaną „Czarna dziura – historia prawdziwa”. Jak sama stwierdziła nie czuła tremy, a reakcja publiczności wskazuje na to, że wystąpienie zostało dobrze przyjęte przez jurorów i słuchaczy. Na uwagę zasługuje fakt, że Ola była w tym gronie jedyną uczestniczką z klasy humanistycznej, a mimo tego walczyła na równi z innymi uczestnikami klas, przede wszystkim matematyczno – fizycznych, renomowanych szkół z całej Polski. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki i wyrównany – jak zaznaczyli jurorzy o końcowych wynikach decydowały drobne detale. Tym samym znalezienie się tuż za grupą laureatów z miejsc 1 – 5 jest wielkim sukcesem Oli. Swoboda wypowiedzi i wręcz poetycki sposób prezentowania swojej pracy przez Aleksandrę wywarł ogromne wrażenie na uczestnikach. Docenili to wszyscy słuchacze, przyznając jej drugą nagrodę publiczności – prestiżowe wyróżnienie w tego typu rywalizacji, przyznane przez konkurentów, jurorów i opiekunów obecnych na Seminarium. Prezes PTMA dr Henryk Brancewicz, a zarazem przewodniczący jury, stwierdził, że Aleksandra Rzepka przełamując wszelkie bariery i stereotypy o naukach matematyczno – przyrodniczych, urzekła wszystkich wnosząc tam nowy, humanistyczny pierwiastek i nie wyobraża sobie aby w przyszłym roku mogło jej zabraknąć w jubileuszowym ogólnopolskim finale OMSA.
Szczególne słowa podziękowania należą się firmie „Promiss – Ewa Wachowicz” z Krakowa, która na prośbę prof. Roberta Góry, wobec braku wsparcia finansowego ze strony szkoły i lokalnych władz oświatowych w całości sfinansowała podróż i pobyt Aleksandry Rzepki w OMSA w Grudziądzu. Pani Ewa Wachowicz jest absolwentką naszej szkoły, a bez jej pomocy wyjazd i sukces uczennicy byłby niemożliwy.

Obejrzyj galerię z wyjazdu:

 

Oraz przeczytaj relację Oli w dziale Osiągnięcia uczniów.

Więcej informacji na temat tegorocznego finału OMSA można znaleźć na stronach:

http://www.moa.edu.pl/news.php?readmore=138

http://uczniowie.moa.edu.pl/

http://grudziadz.planetarium.pl/omsa/index.php?site=3&year=39

http://grudziadz.planetarium.pl/

oraz w najbliższym, kwietniowym wydaniu czasopisma Urania – Postępy Astronomii.

Autor- Robert Góra.

Wielki sukces naszej uczennicy Aleksandry Rzepki!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.