Warsztaty dziennikarskie

W dniu 8 kwietnia 18 uczniów naszej szkoły pojechało na Warsztaty Dziennikarskie, które odbyły się w Fundacji Panteon Narodowy . Opiekunami jakże zgranej „ekipy” były Pani Monika Sopala i  Pani Ewa Obstalecka – Aplas. Zajęcia te odbyły się w budynku Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie. Pogoda nam sprzyjała, Kraków przywitał nas słońcem i wyjątkowo wysoką temperaturą.

Przed warsztatami udaliśmy się do Muzeum Sztuki i Kultury Japońskiej Manggha.  Skorzystaliśmy z bezpłatnej(tylko we wtorki) możliwości obejrzenia wystaw. Podziwialiśmy  2 ekspozycje: „Parawan japoński” oraz  „ To nie są lalki dla dzieci”. Najwięcej emocji wzbudziły  wśród nas współczesne lalki kolekcjonerskie, które  powstały na styku tradycji japońskiej i europejskiej. Z jednej strony uosabiają typowy dla Japonii estetyczny kult lalki jako wyjątkowego obiektu i dzieła sztuki, z drugiej zaś – inspiracja w zakresie stylistyki i ich charakterystycznej kulkowej konstrukcji zaczerpnięta została z różnych nurtów kultury europejskiej. Trudno było oderwać od nich wzrok.

Następnie udaliśmy się już na Warsztaty Dziennikarskie. Zajęcia prowadziło 3 trenerów. Pierwsza  część dotyczyła komunikacji, różnic kulturowych w komunikowaniu się i bariery w komunikacji międzykulturowej. Następnie dowiedzieliśmy się, jak tworzyć dobre i interesujące teksty prasowe. Mieliśmy okazję pracować w grupie tworząc krótką informację prasową. Ostatnie zajęcia dotyczyły dziennikarstwa internetowego.

Naprawdę warto było pojechać, dowiedzieć  się czegoś więcej o sztuce dziennikarskiej i miło razem spędzić czas. Teraz pozostaje nam tylko czekać i mieć nadzieję na dalszy ciąg współpracy z Panteonem Narodowym.

unnamed_

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.