W piątek 8 grudnia odbył się w naszej szkole już VIII Maraton Pisania Listów Amnesty International. W tym roku napisaliśmy 661 listów!

Idea Maratonu pojawiła się w naszej szkole już w 2010 roku, kiedy byliśmy zaangażowani w europejski projekt Comenius pod tytułem „Nasze dziedzictwo jako prawa, szacunek, obowiązki” (IX.2010- VII.2012). Tematem projektu były między innymi prawa człowieka, które już na stałe weszły do życia szkoły.

Maraton Pisania Listów stał się w naszej szkole świętem praw człowieka, do którego przygotowujemy się z dużym wyprzedzeniem.Aby zdobyć fundusze na wysłanie listów przeprowadziliśmy zbiórkę makulatury koordynowaną przez panią Małgorzatę Kret,  2 akcje sprzedaży ciast, a już od 20 listopada (Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka) hol szkoły przyozdobiła kolorowa wystawa promująca prawa człowieka i prawa dziecka.

W pisaniu listów wzięła udział większość społeczności szkolnej, emerytowani nauczyciele naszej szkoły,  gorliczanie oraz zaproszeni goście. Aby pomieścić wszystkich piszących  Maraton odbywał się nie tylko w bibliotece ale i w Sali Tradycji nr 23.

Serdecznie dziękujemy naszym  gościom- uczniom Gimnazjum w Dominikowicach, Miejskiego Gimnazjum nr 5, Gimnazjum w Bieczu i Gimnazjum w Szymbarku i ich  opiekunom za przybycie na naszą imprezę.

Dziękujemy też Panu Burmistrzowi Rafałowi Kukli, Panu Wiceburmistrzowi Łukaszowi Bałajewiczowi i Panu Dyrektorowi MDK Tomaszowi Kubali za przyjęcie zaproszenia i udział w naszej akcji.

Przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia nie powiodło by się bez pracy wielu osób! Uczniowie Jakub Zajdel z 3d, Patrycja Wójtowicz z 2b i Adrian Rogala z 2b oraz Paulina Jodłoś, Rita Słota i Antonina Markowicz z 2c przedstawiali gościom tematykę praw człowieka oraz postaci bohaterów tegorocznego maratonu.

W bibliotece dyżur pełniły Karolina Niemaszyk, Diana Wszołek, Izabela Dybaś Karolina Machowska i Ilona Lepak z 2b, oraz Laura Szpilka, Zuzanna Trybus, Julita Prajznar, Joanna Kaszczak i Hanna Zając z 1c.

Na korytarzu dyżur pełniły Magdalena Halerz, Jagoda Olszanecka i Aneta Cieśla z 2c, Aleksandra Przybyłowicz, Emilia Wójcikiewicz, Kinga Kordzikowska i Wiktoria Łaś z 1d.

Bardzo odpowiedzialną rolę miały Ewelina Brach i Klaudia Makowiec, które prowadziły zbiórkę pieniężną na zakup znaczków.

Zdjęcia wykonały Jadwiga Zięba i Monika Salamon z 2b oraz Jakub Wszołek z 2a.

Ciasta na rzecz Maratonu przekazały Marcelina Gubała i Anna Rafa z klasy 2a oraz Julita Prajznar, Laura Szpilka, Joanna Kaszczak, Zuzanna Trybus, Diana Wszołek i Monika Salamon z 2b.

Maraton zorganizowały panie Alicja Honek, Joanna Łopata i Monika Sopala, przy pomocy pań Małgorzaty Kret i Ewy Obstaleckiej- Aplas.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do sukcesu tegorocznego maratonu!

Share →


Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress