Udział w 20 Rajdzie im. Jana Pawła II

5 czerwca grupa uczniów z naszej  szkoły pod opieką wicedyrektora szkoły pana Roberta Góry wzięła  udział w jubileuszowym 20 Rajdzie im. Jana Pawła II Szlakami Beskidu Niskiego organizowanym przez   Zespół Szkół Ekonomicznych w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach i Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gorlice.

W rajdzie wzięło udział 160 uczniów z różnych szkół średnich z naszego powiatu. Grupa z naszej szkoły dotarła na miejsce finału rajdu- do Kasztelu w Szymbarku idąc trasą z Owczar. Każdą grupę prowadzili leśnicy, którzy podczas wędrówki przekazywali młodzieży wiedzę z zakresu gospodarki leśnej oraz historii dawnych wsi w Beskidzie Niskim.

Celem rajdu było uczczenie pobytu Papieża Jana Pawła II w Beskidzie Niskim i Ziemi Gorlickiej, popularyzacja turystyki pieszej i aktywnego uczestnictwa w rekreacji,  poznawanie piękna Beskidu Niskiego,  propagowanie zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie wśród uczniów wiedzy o środowisku leśnym, wielofunkcyjnej i zrównoważonej gospodarce leśnej.

Był to rajd jubileuszowy, zainicjowany przez byłego radnego Rady Powiatu Gorlickiego Stanisława Bystrowicza, który opowiedział młodzieży o wędrówkach księdza, a następnie biskupa Karola Wojtyły po Beskidzie Niskim, w tym także o jego wizytach w Szymbarku i Hańczowej. Jubileuszowy rajd odbywał się w 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża oraz w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.