Uczniowie na medal

W tym dziale zamieszczać będziemy informacje o uczniach szczególnie zasłużonych dla szkoły na polu nauki oraz aktywnych  w życiu naszej szkoły.

 • Sebastian Tarsa laureatem 1 stopnia XII Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Do grona uczniów z najwyższym wyróżnieniem w naszej szkole dołącza Sebastian Tarsa, uczeń klasy 3a. Sebastian zdobył tytuł laureata 1 stopnia XII Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH- znalazł się w gronie 9 osób z najwyższym wynikiem tej ogólnopolskiej olimpiady. Ponadto zdobył najwyższą średnią ocen w szkole oraz stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Gratulujemy Sebastianowi i jego rodzicom sukcesów i życzymy dalszych na niwie akademickiej.

tn_IMG_7457

 • Jaromir Tomasik srebrnym medalistą 29 Międzynarodowej Olimpiady Biologicznej

Uczeń naszej szkoły Jaromir Tomasik zdobył srebrny medal (indywidualnie) w 29 Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej, która w tym roku odbyła się w Teheranie, w dniach 15-22 lipca. Wzięło w niej udział 68 krajów reprezentujących wszystkie kontynenty. Uczestnicy musieli się zmierzyć z częścią praktyczną i teoretyczną.

Część praktyczna obejmowała pracownie:
1. Anatomii, fizjologii i systematyki człowieka i zwierzątZDJECIE (1)
2. Anatomii, fizjologii i systematyki roślin
3. Ewolucji, ekologii i behawioru
4. Biochemii i biologii molekularnej.

W każdej z wymienionych pracowni niezbędne były umiejętności matematyczne i wiedza chemiczna.
Część teoretyczna składała się z dwóch egzaminów trwających 7 godzin. Obejmowały one: biologię komórki, biologię molekularną, biochemię, genetykę, genetykę populacji, ewolucję, anatomię i fizjologię człowieka oraz zwierząt, anatomię i fizjologię roślin, ekologię, etologię i biosystematykę.

Opiekunami Jaromira byli pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego: dr Takao Ishikawa, dr Piotr Bernatowicz, dr Jakub Baczyński.

Serdecznie gratulujemy Jaromirowi i jego rodzicom.

CERTYFIKAT

 • Twarze Kromera 2018

Trzecioklasiści zakończyli już naukę w naszej szkole i dlatego pragniemy im podziękować za trzyletnią współpracę. Chcemy szczególnie wyróżnić uczniów, którzy swoją pracą promowali szkołę w środowisku lokalnym oraz ogólnopolskim, przyczynili się do rozwoju szkoły lub  polepszenia sytuacji innych.

Klasa 3a- Paweł Marszał, który zdobył świadectwo z paskiem, reprezentował szkołę na konkursach matematycznych i już zdobył indeks na wybrany przez siebie kierunek na AGH, Wiktor Rafa- przewodniczący szkoły, aktor grupy teatralnej Do Prosta i utalentowany recytator- nie mogło go zabraknąć na żadnej imprezie szkolnej, Patrycja Machowicz- redaktor naczelna szkolnej gazetki Rentgen Kromera, reprezentująca szkołę w poczcie sztandarowym Kromera rekordowe 25. Grzegorz Góra- także reprezentował szkołę w poczcie sztandarowym, a z Błażejem Baranem występowali w szkolnej grupie teatralnej oraz brali aktywny udział w dwuletnim projekcie Niebo w Zasięgu Erasmus+. Krzysztof Kuśnierz reprezentował szkołę w konkursach fizycznych, Bartłomiej Warzecha występował z zespołem muzycznym w wielu szkolnych koncertach i konkursach talentów, natomiast Michał Chronowski pracował w Szkolnym Klubie Wolontariatu.

Klasa 3b- dziękujemy za współpracę Paulinie Gościmińskiej, Krzysztofowi Górskiemu, Agnieszce Sokulskiej, Patrycji Szurek i Agnieszce Waląg, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, Izabeli Jajko która reprezentując szkołę w licznych zawodach sportowych także zdobyła świadectwo z wyróżnieniem i Aleksandrze Przybyłowicz, która wspaniale zaprezentowała naszą szkołę w finale ogólnopolskiego Konkursu Astronomicznego OMSA zdobywając 3 miejsce!

W klasie 3c przez 3 lata uczyła się Justyna Rakoczy- finalistka Olimpiady Wiedzy o Prawie, zdobywczyni indeksu i świadectwa z wyróżnieniem, Sara Słyś, która osiągnęła wysokie wyniki w nauce i brała udział w projekcie „Niebo w zasięgu”, Weronika Czech także uzyskała wysokie wyniki w nauce i pomagała w organizacji imprez szkolnych. Na pomoc Katarzyny Kukli i Justyny Skrypak można było zawsze liczyć- wolontariat, pomoc w organizacji 110- lecia szkoły, pyszne ciasta na szkolne imprezy . Zuzanna Macek zdobyła indeks w konkursie Wiedzy o Republice Czeskiej oraz wraz z Kacprem Maliszem reprezentowała szkołę w konkursach językowych. Grzegorz Mental przygotował wystawę prezentującą budynek szkoły w przeszłości i obecnie, pomagał w organizacji wielu imprez szkolnych, a także wraz z Kacprem Radzikiem pracowali w Szkolnym Klubie Wolontariatu.

W klasie 3 d uczył się Wiktor Przesławski- stypendysta Prezesa Rady Ministrów, laureat olimpiady „Losy żołnierza”, reprezentujący szkołę w licznych konkursach historycznych i olimpiadach, Mateusz Węgrzyn- także został laureatem olimpiady „Losy żołnierza” oraz reprezentował szkołę w konkursach, Hanna Smołkowicz- osiągnęła bardzo dobre wyniki w nauce i występowała na szkolnych koncertach i imprezach, Aleksandra Nowak uzyskała bardzo dobre wyniki w nauce, Jakub Zajdel- bardzo dobre wyniki w nauce i praca przy organizacji Maratonu Pisania Listów, Maja Roszak uzyskała świadectwo z wyróżnieniem oraz reprezentowała szkołę w konkursach językowych, Ewelina Mucha pracowała w szkolnej grupie teatralnej Do Prosta oraz w Klubie Wolontariatu, Marzena Zagórska uzyskała świadectwo z wyróżnieniem i także pracowała w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Głos Gabrieli Łasak uświetnił wiele szkolnych imprez, będzie go nam brakowało, a także Aleksandry Lenard i Michaliny Truchan. Adriana Rolak- Koszyk pełniła funkcję wiceprzewodniczącej szkoły, brała aktywny udział w projekcie „Niebo w zasięgu”. Jej świetnych pomysłów i charyzmy także będzie nam brakować.

W klasie 3e świadectwa z wyróżnieniem zdobyli Klaudia Bogdan, Aleksandra Ciuła, Angelika Grądalska, Agnieszka Hryc, Weronika Kucharczyk, Piotr Kukuła, Bartosz Masztafiak, Maciej Pachana, Patrycja Popiela, Justyna Ryba, Klaudia Spyrka, Jan Zabierowski, Jan Zabierowski i Adam Ząbek- serdecznie gratulujemy! Szczególnie gratulujemy zdobywcom indeksów na Wydział Chemii UJ Maciejowi Pachanie, Dominikowi Sendeckiemu, Mateuszowi Myśliwcowi i Piotrowi Kukule. W tym konkursie Jan Zabierowski uzyskał stopień finalisty. Dziękujemy Klaudii Spyrce, Maciejowi Pachanie i Piotrowi Kukule za udział w licznych imprezach i koncertach szkolnych, a Natalii Gierut za udział w szkolnym Erasmus+ i niezapomnianą rolę Kobiety w przedstawieniu grupy teatralnej DoProsta „Nie wszyscy złodzieje przychodzą kraść”.

W klasie 3 f Klaudia Przybyłowicz, Szymon Piechowski i Jakub Padoł osiągnęli wysokie wyniki w nauce- i świadectwa z paskiem. Natomiast Martyna Górska, Agnieszka Karpl, Justyna Warchoł i Katarzyna Wierzba pomagały w organizacji różnych szkolnych imprez. Maja Tabor, Agnieszka Sikora i Dominika Łaś pracowały w szkolnym Klubie Wolontariatu a dodatkowo głos Dominiki rozbrzmiewał na wielu konkursach śpiewu.

 • Jaromir Tomasik laureatem etapu centralnego 47. Olimpiady Biologicznej oraz reprezentantem Polski w Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej.

Z radością informujemy, że uczeń klasy II e Jaromir Tomasik uzyskał tytuł laureata etapu centralnego 47. Olimpiady Biologicznej zajmując 3 miejsce na 93 uczestników zawodów centralnych. Sukces ten gwarantuje Jaromirowi przyjęcie na kierunek lekarski dowolnie wybranej przez niego uczelni medycznej, a także zwolnienie z matury z biologii. Wynik Jaromira zadecydował o powołaniu do reprezentowania Polski w Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej, która odbędzie się 15-22 lipca 2018r. w Teheranie.

Zawody centralne odbyły się w Warszawie w dniach 20-23 kwietnia. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi w pracowniach: statystyczno-filogenetycznej, biochemicznej, botaniczno-mykologicznej, zoologicznej. W kolejnym dniu przystąpili do egzaminu pisemnego i obrony pracy badawczej, którą musieli samodzielnie przygotować. Praca badawcza Jaromira okazała się być najlepszą pracą 47. Olimpiady Biologicznej (dodatkowe wyróżnienie).

Opiekunem ucznia jest Pani Teresa Cetnarowska.

Gratulujemy Jaromirowi i jego rodzicom tak ogromnego sukcesu.

IMG_2763

 • Wiktor Przesławski stypendystą Prezesa Rady Ministrów

W dniu 8 listopada nasz uczeń Wiktor Przesławski odebrał stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczysta Gala odbyła się w sali teatralnej Kuratorium Oświaty w Krakowie. Okolicznościowe dyplomy wręczała Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie pani Barbara Nowak. Kurator w imieniu własnym oraz Premier Beaty Szydło pogratulowała stypendystom. Spotkaniu towarzyszyła uroczysta gala prowadzona przez dyrektor Wydziału Edukacji i Pragmatyki Zawodowej Kuratorium panią Wandę Brześcińską. Uroczystość uświetnili swoim występem uczniowie ze Szkoły Podstawowej  w Michałowicach – członkowie zespołu „Chór bez batuty” wraz ze swymi opiekunkami.

Gratulujemy wielkiego sukcesu Wiktorowi i jego rodzicom i życzymy dalszych osiągnięć!

 • Stypendyści Starosty Powiatu Gorlickiego

W dniu 12 października podczas uroczystych obchodów Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły odebrali stypendia Starosty Powiatu gorlickiego Uczniowie, którym przyznano Stypendium Starosty to Aleksandra Byczek kl. IIa, Anna Mazur kl. IId, Aleksandra Przybyłowicz kl. IIIb, Anna Rafa kl. IIa,  Julia Syc kl. IId,  Jaromir Tomasik kl. IIe,  Adam Ząbek kl. IIIe i Łukasz Zimowski kl. IId. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich rodzicom.

37631290920_58631b4f84_h

 

 • Twarze Kromera 2017

W dniu 28 kwietnia pożegnaliśmy uroczyście naszych trzecioklasistów. Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie żegnający się ze szkołą, nauczycielesamorząd uczniowski, uczniowie młodszych klas, oraz goście- pani Alicja Rosół- przewodnicząca Rady Rodziców i pan Marek Bugno- Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego.

Pan dyrektor wręczył 26 uczniom świadectwa z wyróżnieniem a pani Renata Kochan, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół I LO im. M. Kromera w Gorlicach, wręczyła nagrody Cum Laude. Otrzymali je  Maria Dubec, Natalia Szuta i Karol Rosół.

Klasa 3a- Jakub Górowski  uzyskał świadectwo z wyróżnieniem i reprezentował szkołę w wielu konkursach, Łukasz Kopcza- reprezentował szkołę w konkursie fizycznym i w teatrze Do Prosta, Tomasz Załęski i Szymon Przybylski, którzy reprezentowali szkołę w licznych konkursach i brali udział w projekcie Erasmus+, Jakub Mendyka, Agnieszka Gogola- aktorów teatru Do Prosta, Zofia Grądalska- występowała w teatrze oraz brała aktywny udział w projekcie Erasmus+, Beniamin Kubala- występował na licznych szkolnych imprezach, Wojciech Nowak (nieobecny na zdjęciu)- wiceprzewodniczącego szkoły i uczestnika projektu Erasmus+. Współzałożycielami Szkolnego Klubu Wolontariatu byli Anna Gwóźdź, Weronika Michalik, Weronika Nowak, Kamil Kurzawa, Weronika Brach, Natalia Fertykowska oraz Zofia GrądalskaJan Zawiliński miał 100% frekwencji, natomiast Szymon Święs i Karol Kozień reprezentowali szkołę w drużynie koszykówki przyczyniając się do jej licznych sukcesów.

Klasa 3 bIzabela Misiołek osiągnęła najwyższą średnią 5,25 na świadectwie (wraz z Julią Wrońską z klasy 3 f) Angelika Kopcza i Magdalena Nowak uzyskały świadectwo z wyróżnieniem, Aleksandra Bielat reprezentowała szkołę w konkursach języka angielskiego i pracę w zespole Erasmus+. W zespole Erasmus+ działali też Julia Kostkiewicz, Bartłomiej  Gurba, Angelika Kopcza i Zuzanna Ignar (także wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w klasie 2). Justyna Chomiak, Małgorzata Przybycień i Sebastian Kaczmarczyk uświetniali imprezy szkolne swoimi występami a Przemysław Piecuch reprezentował szkołę w konkursach recytatorskich. Z kolei Mateusz Roman w trakcie nauki w naszej szkole przewodził drużynie koszykówki.

Klasa 3c- Maria Dubec, Aleksandra Czaja i Natalia Szuta osiągnęły wysokie wyniki w nauce, ponadto Maria występowała w licznych koncertach i imprezach szkolnych, Natalia pracowała w Szkolnym Klubie Wolontariatu, a Ola działała w szkolnej grupie teatralnej „Do prosta”. Bez Marleny Klajn i Kamili Rolak nasza szkoła byłaby uboższa pod względem artystycznym- śpiew Marleny wzbogacił szkolne koncerty a Kamila poprzez zainicjowanie Klubu dyskusyjnego Sokrates zachęciła wiele osób do krytycznego myślenia oraz Michał Śliwa- Marcin Kromer ze szkolnego korytarza. Natalia Szuta- laureatka Olimpiady Wiedzy o Prawie, zdobyła już indeks na wszystkie kierunki studiów magisterskich Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz innych uczelni.

Klasa 3d- Klaudia Wojna osiągnęła wysokie wyniki w nauce i pracowała w Szkolnym Klubie wolontariatu, Natalia Stawiarska fotografowała liczne szkolne imprezy dla Obczaj Kromca i także pracowała w Szkolnym Klubie Wolontariatu, tak jak Aleksandra Jezuit. Na koniec Klaudia Janeczek reprezentowała szkołę na licznych konkursach recytatorskich.

Klasa 3e- wysokie wyniki w nauce osiągnęły Justyna Hołda i Kamila Wacek, ponadto Justyna wraz z Izabelą Wojną pracowały w Szkolnym Klubie Wolontariatu. Karolina Guzik występowała na wielu imprezach szkolnych (na przykład niezapomniany „Niech żyje bal!” Z 110 – lecia naszego liceum https://www.youtube.com/watch?v=_umR-0vFPow) a Karol Przepióra reprezentował szkołę w konkursach biologicznych oraz także pracował w Szkolnym Klubie Wolontariatu.

Klasa 3f- 14 osób  zdobyło świadectwo z wyróżnieniem-  Julia Wrońska ( śr. 5,25 ex aequo z Izabelą Misiołek z 3b), Gabrysia Sendecka, Weronika Jodłowska, Wiktoria Siwek, Aneta Jerzak, Ania Podraza, Iza Janik, Karolina Zięba, Ania Sarnecka, Przemek Bugajski, Eunika Karlak, Paulina Zych, Karol Rosół i Adam Bugno. Karol Rosół -  laureat zwycięzca (1 miejsce!) Konkursu Chemicznego i posiadacz indeksu. W samorządzie uczniowskim w klasie drugiej i na wielu innych polach działali Wiktor Uzar - przewodniczący, Jakub Zieliński - sekretarz i Michał Duda. Sportowcy- Piotr Paździora, Łukasz Kamiński, Przemek Bugajski- koszykarze, Kuba Roman i Adam Bugno - mistrzowie województwa w badmintonie i siatkarki - Gabrysia Sendecka, Weronika Jodłowska i Julia Wrońska.

 • Adam Ząbek stypendystą Prezesa Rady Ministrów

25 stycznia br. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu uczeń klasy 2e  Adam Ząbek - odebrał z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty, pani Barbary Nowak, Stypendium Prezesa Rady Ministrów za wyniki w nauce.

Gratulujemy Adamowi i jego rodzicom tak pięknych osiągnięć.

 • Galeria absolwentów 2016 wyróżnionych  za osiągnięcia naukowe oraz pracę na rzecz szkoły:

Klasa 3a: Miłosz Janowski- zdobywca drugiej najwyższej średniej wśród trzecioklasistów, reprezentowanie szkoły w konkursach, Klaudia Marondel- gra w licznych imprezach szkolnych i pozaszkolnych, praca w Klubie Wolontariatu i udział w projekcie Reach The Sky  i Maciej Stępień- reprezentowanie Kromera w konkursach i olimpiadach z matematyki, fizyki i informatyki ( indeks) Rafał Orzech pełnił funkcję przewodniczącego szkoły przez cały rok, Hubert Dobek- wicemistrz powiatu w siatkówce, Basia Czochór- wicemistrzyni Małopolski a Rafał Markowicz mistrz Małopolski w badmintonie. Krystian Chrząścik- mistrz Małopolski w badmintonie i finalista II etapu IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki. Maciek Świerz - finalista II etapu IX edycji ogólnopolskiej olimpiady o diamentowy indeks AGH z matematyki i fizyki, trzecie miejsce w finale Małopolskiej Licealiady w koszykówce chłopców, Marcin Sekuła - finalista II etapu IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy indeks AGH z matematyki, Ola Kiszka i Dominika Wojtasiewicz prowadziła czynną działalność wolontariacką.

Klasa 3b: Karolina Adamczyk uczestniczyła w życiu szkoły współorganizując Maraton Pisania Listów i inne szkolne imprezy, Kuba Peczke reprezentował naszą szkołę w pływaniu, Gosia Kość była wiceprzewodniczącą szkoły, niezapomniany Tomek Doszna-  śpiew na imprezach szkolnych. Joasia Baran reprezentowała szkołę w biegach przełajowych a Damian Kamyk wraz z drużyną koszykówki walczył o wysokie miejsca w ogólnopolskich licealiadach. Natomiast Mateusz Marynowski i Justyna Świerczek zajęli drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Roboty Walczące” organizowanym rzez UJ. 

Klasa 3c:   Magda Ziemba- stypendystka Prezesa Rady Ministrów, posiadaczka indeksu (zdobyty już w 2 klasie!) reprezentująca szkołę w rozlicznych konkursach z matematyki, geografii, języków obcych i w szachach, Jacek Dobek- 3 miejsce w finale Małopolskiej Licealiady w koszykówce chłopców, Dawid Kudławiec- reprezentujący szkołę w konkursach, Kamil Łacny- kapitan naszej drużyny koszkówki ( 3 miejsce w finale Małopolskiej Licealiady w koszykówce chłopców i 8 miejsce w kraju) i Joasia Jastrzębska- liczne konkursy języka angielskiego i niemieckiego. Na kolejnych zdjęciach Gosia Kurcab- 2 miejsce w kraju za pracę badawczą „Moje poszukiwania gwiaździstego nieba” i pracę w Klubie Wolontariatu, Kasia Wędrychowicz- praca w Klubie Wolontariatu i w szkolnej grupie teatralnej DoProsta i Paulina Setlak- pracująca w projekcie Erasmus+ „Niebo w Zasięgu.”

Klasa 3d: Duża grupa uczennic z tej klasy stanowiła integralną część naszego Klubu Wolontariatu, są to Ewelina Hudzik, Karolina Puścizna, Iwona Niżnik, Julia Wygrzywalska, Marlena Szkaradek, Klaudia Konieczny i Weronika Gąsior. Uczennice te poświęcały swój czas po lekcjach na pracę w świetlicach i domach pomocy, dzięki ich zaangażowaniu na niejednej twarzy pojawił się uśmiech. Ania Gawlik reprezentowała szkołę w konkursach. Natomiast męska część 3d angażowała się w sport. Bartosz Reczek reprezentował szkołę w zawodach w siatkówce, Marcin Telega w pływaniu a Jakub Kusiak w piłce nożnej.

Klasa 3e: Natalia Sopala- udzielała się w szkolnych grupach teatralnych oraz laureatka konkursów recytatorskich, Katarzyna Labut – zdjęcia z imprez szkolnych dla ObczajKromca,  Kamil Głąb- reprezentował szkołę w zawodach piłkarskich. Maria Gorący- najlepsza uczennica w szkole- najwyższa średnia! Anna Sekuła reprezentująca nas w konkursach i olimpiadach. Katarzyna Flądro i Magdalena Szuba działały w drużynie siatkarskiej, Urszula Haluch reprezentowała Kromera w konkursach polonistycznych. Natalia Rewak-  brała udział w konkursach i olimpiadach historycznych,  Ewa Markiewicz- fotografka ObczajKromca, występująca na wielu imprezach szkolnych. Rafał Stabach zdobywał dla szkoły nagrody i wyróżnienia w konkursach recytatorskich i prowadził też wiele imprez szkolnych, Gabrysia Smalarz zajmowała wysokie miejsca w konkursach języka angielskiego, pisała też dla ObczajKromca i Karolina Mika- koszykarka. Nieobecna na zdjęciu Liliana Janowska śpiewała na wielu imprezach szkolnych.

Klasa 3f- Kuba Tomasik występował na imprezach szkolnych, Klaudia Ziomek, Agnieszka Krężołek, Grzegorz Tarsa reprezentowali szkołę w Konkursie Chemicznym natomiast Angelika Gryboś i Ola Pachana w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności (Ola była też zaangażowana w pracę w grupie teatralnej DoProsta ) Joasia Laskoś wykonywała zdjęcia z imprez szkolnych dla ObczajKromca, a Wiktor Sawicki wraz z drużyną koszykówki wygrywali mecze na wszystkich szczeblach. Asia Cyran i Ela Rząca, których śpiew wygrywał szkolne i pozaszkolne konkursy.

Klasa 3g: Na zdjęciu widzimy Klaudię Tarsę, która występowała na różnych imprezach szkolnych, Asię Krężołek, która reprezentowała szkołę w konkursach, Patrycję Smołę- siatkarkę ze szkolnej reprezentacji, Kamila Nakoniecznego- koszykarza, Kasię Gomułkę, która reprezentowała szkołę w kilku dziedzinach sportu, Monikę Kareł- koszykarkę i Pawła Pawłowskiego- działającego w szkolnym samorządzie i podporę Klubu Kibica.

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy sprawili że nasza szkoła jest jedyna w swoim rodzaju. Dlatego na koniec pozdrawiamy wszystkich maturzystów, którzy powoli kończą już stresujące egzaminy i nadchodzi pora gdzie będą decydować o swojej przyszłości. Jeszcze raz pozdrawiamy Was serdecznie, trzymamy kciuki za wyniki Waszych egzaminów i liczymy że będziecie do nas zaglądać :-)

 • Debiut literacki Oliwii Stępień

Miło nam poinformować , że nasza tegoroczna absolwentka Oliwia Stępień zadebiutowała na niwie literackiej. Debiutancka książka nosi tytuł „Sabat zgorzkniałych czarownic” a wydało ją rzeszowskie wydawnictwo „Sowello”. Powieść traktuje o uczuciowych perypetiach Niny – kobiety dojrzałej i obarczonej rodziną na tle historii jej przyjaciółek. Oliwii życzymy pomyślnego rozwoju kariery literackiej, którą będziemy śledzić z uwagą.

sabat

 

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Magdaleny Ziemby

Nasza uczennica Magdalena Ziemba z klasy IIIc otrzymała za swoje osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2014/ 2015 Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Osiągnięcia uczennicy:

 1. Laureatka VIII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH ( matematyka)
 2. Bardzo dobry wynik w Międzynarodowym konkursie Kangur  Matematyczny
 3. Udział w II etapie VII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH (geografia z elementami geologii)
 4. I miejsce w XXV Ogólnopolskim Kolonijno- Wypoczynkowym turnieju  Rudnik 2014
 5. I miejsce w XX Międzynarodowych Mistrzostwach Gorlic w szachach.
 6. I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Gorlickiego w szachach.

tn_IMG_5131

Serdecznie gratulujemy Magdalenie i jej rodzicom!

 

 

 

 • Sukcesy Dominika Szury

Jest nam miło poinformować że w uznaniu swoich osiągnięć nasz tegoroczny absolwent Dominik Szura otrzymał stypendium Fundacji Sądeckiej Braci Potoczków. Dominik wygrał także 9 odcinek 88 edycji teleturnieju „Jeden z dziesięciu” od lat nadawanego w Programie 2 Telewizji Polskiej. Zdobywając 162 punkty zakwalifikował się do finału miesiąca. (listopad 2015).

 • Absolwenci 2015 wyróżnieni  za osiągnięcia naukowe oraz pracę na rzecz szkoły:

Dominik Szura-  tytuł Laureata XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej (indeks na uczelnię), najlepszy uczeń w szkole ze średnią 5,31.
Wojciech Dąbrowski-  finalista etapu centralnego VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
Michał Telega- reżyser przedstawień grup Cokolwiek, Karma, laureat konkursu na utwór sceniczny,
Dominik Kudławiec- Laureat XIX Konkursu Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, otrzymał indeks na tę uczelnię,
Katarzyna Więcek- wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie fizycznym Eureka, VI miejsce w Polsce w konkursie astronomicznym Astrolabium,
Sylwia Nabożna- finalistka Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Astronomii i Astronautyki
Aleksandra Szuwalska- 3 miejsce w województwie, i 33 w kraju w konkursie „English High Flier”,
Iwona Rzepka- finalistka Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej , zdobywczyni indeksu na UJ,
Bartosz Pawłowski- przewodniczący naszej szkoły w roku 2013/14,
Bartosz Baran- mistrz powiatu w biegach,
Daniel Łukaszyk- artysta grupy Cokolwiek, odnoszący sukcesy szkołę na konkursach recytatorskich,
Sabina Kosiek- redakcja ObczajKromca,
Angelika Padoł- laureatka II Szkolnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej „25 lat wolności 1989 – 2014”, śpiewająca na wielu imprezach szkolnych,
Arkadiusz Cionek, Adrian Brach- koszykarze reprezentacji Kromera,
Magdalena Rakoczy i Hubert Reczek- reprezentowali szkołę w siatkówce,
Joanna Ziemba, Radosław Foryś, Anna Cetnarowicz i Alicja Przybyłowicz- członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, organizacja imprez szkolnych, fotografowanie imprez szkolnych,
Bartosz Piekarz- reprezentujący szkołę w pływaniu i badmintonie,
Anna Pruchniewicz, Julia Sokołowicz, Dominik Śliwa, Gabriela Szwarc, Paweł Gutt i nieobecny na zdjęciu Bartosz Cieśla- aktorzy grupy teatralnej DoProsta.

 • Michał Telega laureatem konkursu na utwór sceniczny
Uczeń naszej szkoły Michał Telega został laureatem konkursu na utwór sceniczny dla Teatru Granda UAM  w Poznaniu. Jury konkursu doceniło scenariusz autorstwa Michała pt. Plastikowe żołnierzyki. Nagrodą główną konkursu jest stworzenie spektaklu przez Teatr Granda UAM na podstawie zwycięskiego scenariusza oraz spotkanie z autorem. Teatr GRANDA to  studencki Teatr Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Działalność  teatru obejmuje studio aktorskie, pracę nad spektaklami i projektami teatralnymi, działania performatywne, warsztaty gościnne i teatralną turystykę.Michal-Telega-400x260

 • Magdalena Ziemba stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Nasza uczennica Magdalena Ziemba z klasy II c uzyskała prestiżowe Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Magdalena uczy się w klasie o profilu matematyczno- geograficznym z językiem angielskim, w poprzednim roku szkolnym osiągnęła średnią 5,13 oraz świadectwo z wyróżnieniem.

Osiągnięcia Magdaleny Ziemby to: uczestnictwo w programie pomocy wybitnie zdolnym uczniom Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, awansowanie do II etapu LXV Olimpiady Matematycznej, finalistka VII Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z matematyki oraz geografii z elementami geologii, zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Sowa Matematyczna, finalistka konkursu matematycznego Pangea, uzyskała bardzo dobry wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”, finalistka Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach, 10 miejsce w finale i awans do Mistrzostw Europy Juniorów, uzyskanie II klasy sportowej, I miejsce w III Podkarpackiej Amatorskiej Lidze Szachowej (drużynowo i indywidualnie), mistrzostwo powiatu gorlickiego w szachach, 7 miejsce w Małopolskiej Licealiadzie Młodzieży, 2 miejsce w IX Ekumenicznej Olimpiadzie Sportowej „Jedność w Sporcie”.

Serdecznie gratulujemy stypendium Magdzie i jej rodzicom oraz trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

 • Anita Tomasik- 4 wynik matury w województwie małopolskim!

tn_AnitaTomasikNasza absolwentka Anity Tomasik uzyskała 4 wynik matury w województwie małopolskim na 18 150 licealistów! Jak poinformowała nas Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie w egzaminach maturalnych w maju 2014 nasza absolwentka osiągnęła średnią 96 % ze wszystkich zdawanych przez siebie egzaminów! Tak wysoka średnia zaowocowała rozpoczęciem nauki na wymarzonych przez nią studiach na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie edukacji.

 

 

 

 

 

 • Najlepsi uczniowie klas pierwszych i drugich (średnia 4,75 i wyżej) w roku szkolnym 2013/14:

1. Szura Dominik, II D; 2. Gorący Maria, I E; 3. Rakoczy Sylwia, II C; 4. Ziemba Magdalena, I C; 5. Sekuła Anna, I E; 6. Jaworski Miłosz, I A; 7. Ziomek Klaudia, I F; 8. Gąsior Patrycja, II B; 9. Skrypak Natalia, II D; 10. Dąbrowski Wojciech, II E; 11. Ludwin Karolina, II E; 12. Rzepka Iwona, II F; 13. Nowak Justyna, II G; 14. Maniak Gabriela, II B; 15. Korzec Diana, I A; 16. Jastrzębska Joanna, I C; 17. Gawlik Anna, I D; 18. Hudzik Ewelina, I D; 19. Dudek Renata, I E; 20. Brach Agnieszka, I D; 21. Margański Piotr, II B; 22. Mołda Weronika, II G; 23. Sendecka Aleksandra, II G; 24. Krężołek Agnieszka, I F; 25. Pachana Aleksandra, I F; 26. Rząca Elżbieta, I F; 27. Guzik Angelika,I E; 28. Smalarz Gabriela, I E; 29. Stabach Rafał,I E; 30. Rurka Monika, II C; 31. Marondel Klaudia, I A; 32. Bogdan Joanna, I F; 33. Tarsa Grzegorz, I F; 34. Orchel Anna, I G; 35. Nabożna Sylwia, II A; 36. Żyrkowski Marcin, II A; 37. Podsadowska Natalia, II D; 38. Szpyrka Aneta, II D; 39. Ziółkowska Renata, II D; 40. Łukaszyk Daniel, II D; 41. Szuwalska Aleksandra, II F; 42. Czochór Barbara, I A; 43. Kość Małgorzata,I B; 44. Kret Weronika, I C; 45. Miarecki Tomasz, I D; 46. Nowak Magdalena, I G; 47. Biskup Aleksandra, I E; 48. Rewak Natalia, I E.

 

 • Uczniowie nominowani do Stypendium Starosty Powiatu Gorlickiego i stypendium Ministra Edukacji Narodowej:

Magdalena Ziemba -uczennica klasy I c uzyskała w roku szkolnym 2013/14 średnią ocen 5,13, uzyskała stypendium  Starosty Powiatu Gorlickiego.

Dominik Szura – to uczeń klasy II d. Średnia ocen z zajęć edukacyjnych to 5,38, nominowany do stypendium Ministra Edukacji Narodowej.

Osiągnięcia Dominika Szury- Laureat etapu ogólnopolskiego XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej ( olimpiada przedmiotowa), finalista etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1914-1950. Od strzelców i legionistów do żołnierzy wyklętych”, Laureat etapu wojewódzkiego XL Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej  (olimpiada przedmiotowa), I miejsce (indywidualnie i drużynowo) w finale Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla ministrantów i lektorów, Zakwalifikowanie się do finałowego (III) etapu XIII Międzynarodowej Olimpiady Języka Niemieckiego, II miejsce (indywidualnie) w Konkursie Historycznym „Polski Czyn Niepodległościowy 1914-1921″, II miejsce (uzyskanie tytułu i wicemistrza Ortografii Powiatu Gorlickiego) w XIV Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla Szkół Ponadgimnazjalnych.

 

 • Galeria absolwentów 2014 wyróżnionych  za osiągnięcia naukowe oraz pracę na rzecz szkoły:


Maksymilian Szymczak- fotografowanie imprez oraz koordynacja blogu ObczajKromca, Paweł Szmigielski- zapewnianie oprawy muzycznej szkolnym koncertom, Mateusz Foltyn- półtoraroczne zarządzanie profilem oficjalnym naszej szkoły- jego pasja i zapał zdobyła naszemu profilowi miejsce w pierwszej dziesiątce w rankingu szkolnych profili!
Anna Dziubyna- najlepsza uczennica w szkole. Uzyskała najwyższą w szkole średnią ocen oraz osiągnęła sukcesy w konkursach i olimpiadach matematycznych, chemicznych i biologicznych.
Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego- Ewa Sroczyk (1 miejsce), Krzysztof Kuźniar, Anita Tomasik, Paulina Kłapacz oraz Liliana Molecka,
Kamil Gryboś, Marcin Krężołek, Mariusz Marondel, Adam Szwajcowski  przeszli do centralnego etapu Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA,  Aleksandra  Rzepka- finalistka Ogólnopolskiego Konkursu z Zakresu Astronomii i Astronautyki, i która wraz z Anetą Ptak i Anną Augustyn I miejsce w III Międzynarodowym Konkursie Artystycznym „Ars Astronomica” za pracę „Mały krok- wielki krok”.
Sebastian Bugno- finalista etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie (4. wynik w Polsce w eliminacjach centralnych), Anna Augustyn- finalistka etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Prawie oraz Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka, Maciej Marcinowski- finalista etapu wojewódzkiego Wiedzy o Państwie i Prawie oraz Jakub Oleszkowicz- okręgowego etap niezwykle trudnej Olimpiady Języka Angielskiego, zwycięzca w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego, Aneta Sawa- II etap Olimpiady o Diamentowy indeks AGH z geografii.

Koszykówka (chłopcy)- Mateusz Foltyn, Krzysztof Kuźniar, Andrzej Zawidniak, Bartłomiej Głowacz, Jakub Foltyn i Paweł Paruzel. Pływanie dziewczęta- Luiza Misiołek , Karolina Roman , Aneta Ludwin , Natalia Ciuła, Kasia Kość, Kinga Wójtowicz oraz nieobecne na zdjęciu Justyna Wziętek i Aneta Ostafin.

Pływanie chłopców szkołę reprezentowali Michał Labut, Dawid Janek, Kamil Górski, Krystian Ślusarz, Tomasz Szydłowski, Damian Pijanowski. W siatkówce dziewcząt wyróżniły się Kinga Wójtowicz i Sylwia Pałys.

 • Sukces Sebastiana Bugno

Sebastian Bugno z klasy III d  zakwalifikował się do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie z 4 wynikiem w Polsce. Opiekunem ucznia jest mgr Jerzy Tomasik. Na zdjęciach Sebastian z organizatorami Olimpiady, wśród których znajduje się prof. Andrzej  Zoll – polski prawnik, sędzia i prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz rzecznik praw obywatelskich, profesor i wykładowca akademicki.

Możliwość komentowania jest wyłączona.