Spotkania Pokoleń

Serdecznie dziękujemy za udział w IV Spotkaniu Pokoleń, które odbyło się 7 listopada. Dziękujemy za przybycie, wspaniałą zabawę i wspomnienia… Relację, galerię zdjęć i film ze spotkania zamieścimy w najbliższym czasie.

Zapraszamy na IV Spotkanie Pokoleń, które odbędzie się 7 listopada 2015.

    Zarząd Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach oraz Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach serdecznie zapraszają Wszystkich Absolwentów na kolejne IV„SPOTKANIE POKOLEŃ”, które 15781736046_e782a4e8f8_zodbędzie się w dniu 7 listopada 2015r. (sobota) w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach, ul. Kromera 1.

Organizatorzy zapewniają atrakcyjny program artystyczny w wykonaniu młodzieży i absolwentów, domowe ciasto, owoce, kawę, herbatę i zimne napoje bezalkoholowe oraz muzykę, przy której można będzie powspominać czasy spędzone w szkolnej ławie i potańczyć do białego rana.
W tym roku zamiast cateringu proponujemy w ramach kwoty wpisowej jedną gorącą potrawę dla wszystkich (gulasz Strogonow) serwowaną ok. godz. 22.00. W związku z tym zwiększamy koszt uczestnictwa do 30 złotych. Mamy nadzieję, że ta zmiana nie wpłynie na Waszą decyzję!
Program artystyczny rozpocznie się o godz. 18.00, natomiast taneczne spotkanie towarzyskie o godz. 19.30. Dla chętnych grup koleżeńskich udostępnimy sale lekcyjne, gdzie będzie można porozmawiać i zabawić się w mniejszym gronie znajomych.
 Zgłoszenie i potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu stanowi wpłata kwoty 30,00 zł (bilet wstępu) dokonana do dnia 4 listopada 2015 r. na konto Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach Nr 68 8795 0005 2001 0019 3715 0001 z dopiskiem IV„SPOTKANIE POKOLEŃ”. 
Pragniemy gorąco, aby „Spotkania Pokoleń” weszły do tradycji Szkoły i przyczyniły się do odnowienia koleżeńskich więzi oraz integracji Absolwentów „Kromera”. Ewentualne pytania czy też propozycje i uwagi prosimy kierować do przewodniczącej Zarządu Stowarzyszenia Renaty Kochan (e-mail renkochan@wp.pl) lub do sekretariatu szkoły (tel. 18 3535185). Wpłat można dokonywać również osobiście w sekretariacie szkoły lub – podobnie jak w latach poprzednich –przed wejściem w dniu imprezy u dyżurujących organizatorów.
Jednocześnie serdecznie prosimy o przekazywanie wiadomości o spotkaniu koleżankom i kolegom, z którymi macie Państwo kontakt. Możliwości Organizatorów w tym zakresie są ograniczone do Internetu i lokalnych środków przekazu. Z pewnością zabawa będzie lepsza, jeśli przyjdziecie z grupą kolegów i koleżanek!
Z radością powitamy Was w naszych murach i dołożymy wszelkich starań, by spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz zachęciło do kontynuacji tej tradycji!

Zapraszamy do obejrzenia filmu z III Spotkania Pokoleń:

Życzenia świąteczne:

Joanna Probulska z d. Sepioł
absolwentka i nauczycielka
języka niemieckiego w latach1977-1993
I LO im. Marcina Kromera

Wigilia

Wigilia
dzień niezwykłych gości
żywicznej gałęzi
w kolorach i blaskach
dziecinnych marzeń
u anielskich skrzydeł
podglądanych
przez dziurkę od klucza
siana
zaproszonego do najparadniejszej izby
uczczonego śnieżnym obrusem
i tego zdrożonego
dla którego dodatkowe nakrycie

o północy dzwon głosi
przybył
Gość Najważniejszy

i gnie się wszelkie kolano
i w cień odchodzą
wcześniejsi goście

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku 2015 Zarząd Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera wraz z Dyrekcją Szkoły składają wszystkim Absolwentom i Przyjaciołom naszego Liceum serdeczne życzenia szczęścia, zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, a w wigilijny wieczór spokoju i miłości wśród Najbliższych.
Niech Nowy Rok przyniesie nam wszystkim spełnienie naszych marzeń i planów w pełni sił i dobrych myśli!

Dyrektor Szkoły                                                                         Prezes Zarządu
Aleksandra Baran                                                                       Renata Kochan

 

  • Odbyło się III Spotkanie Pokoleń

8 listopada, w przededniu zbliżającego się święta patrona szkoły, Kromer gościł swoich absolwentów. Spotkanie Pokoleń, organizowane przez Zarząd Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I LO wraz z Dyrekcją Liceum, staje się powoli nowa szkolną tradycją mającą na celu integrację wychowanków różnych generacji i podtrzymywanie ich więzi ze szkołą. Miło jest nie tylko powspominać, ale też zobaczyć, co nowego w starych murach!tn_3 spotkanie pokolen

Tym razem Spotkanie, po oficjalnym otwarciu dokonanym przez dyr. Jerzego Nalepkę i przewodniczącą Zarządu StowarzyszeniaRenatę Kochan, rozpoczęło się od wystąpienia pani Joanny Sepioł-Probulskiej. Jest ona absolwentką szkoły z 1972 r., a zarazem jej emerytowaną już nauczycielką. Podzieliła się z licznym gronem przybyłych garścią wspomnień przeplatanych wierszami. Pani Joanna wydała bowiem w 2013 roku swój pierwszy tomik poetycki „Żółta róża” i gromadzi utwory do kolejnego. Prezentowane liryki mówiły nie tylko o upływie czasu, ale też o darach jesiennej natury- jabłkach i orzechach, co harmonizowało z tradycyjnym już jesiennym, „świętomarcińskim” wystrojem sali. Urocze kuliste stroiki i kosze pełne darów naszych ogrodów i lasów były dziełem artystycznie utalentowanych dziewcząt z klas II F i I E.

Talenty wokalne, instrumentalne i taneczne naszych uczniów zostały zaprezentowane w kolejnej części programu o charakterze składanki muzyczno-tanecznej. Jak w poprzednim roku, wystąpił zespół taneczny „Arabeska” z GOK-u w Łużnej pod kierunkiem pani Renaty Tarsy. Ona również jest absolwentką naszej szkoły, a w zespole tańczą nasi obecni uczniowie: Klaudia Tarsa, Wanda Musiał, Kuba Tomasik. „Arabeska” tym razem zaprezentowała się w walcu wiedeńskim, jive’ie, tangu argentyńskim, rumbie, składance westernowej i polskim narodowym oberku. Z kolei jako wokaliści wystąpili: Angelika Padoł, Kuba Szwala, Tomek Doszna, Ela Rząca, Karolina Guzik, Joasia Cyran, Małgosia Czech, Ania Batory, Kasia Więcek przy akompaniamencie gitarowym Konrada Wachowskiego i Jarka Rurki oraz klawiszowym Tomka Doszny. Śpiewali oni covery reprezentujące różne style i okresy w muzyce.

Ostatnią część prezentacji uczniowskich dokonań artystycznych stanowił performance pt. „Inkarnacje” grupy Eksperyment Teatralny Karma, wyreżyserowany przez Michała Telegę. Wystąpili w nim: Kasia Kwilosz, Klaudia Tarsa, Kamila Rolak, Zuza Ignar, Karolina Barzyk, Natalia Kwaśniak, Angelika Kopcza, Kuba Szwala, Tomek Doszna i Przemek Piecuch. „Inkarnacje”to już kolejny spektakl w dorobku Michała, który ma na swoim koncie taki sukces jak zakwalifikowanie jego scenariusza do realizacji scenicznej w teatrze w Poznaniu.

Po tej sporej dawce strawy duchowej goście mogli porozmawiać, powspominać, pożartować przy słodkościach wypieczonych przez część grona pedagogicznego. To była niebagatelna okazja podjeść placka autorstwa swojej dawnej polonistki czy anglistki lub pochrupać ciasteczek pieczołowicie sporządzonych przez panią od geografii! W przyszłym roku może upieką panowie! Ciekawe, co przyrządziliby chemicy??? Przyjdźcie, to się okaże!

A potem już były tańce…, no może nie do białego rana, ale do czwartej nad ranem. Przygrywał do nich znakomicie jako DJ panWojciech Czamara. Zgłodniali mogli się pożywić pysznymi i niedrogimi potrawami, które serwowała pani Małgorzata Czeluśniak, na co dzień prowadząca stołówkę i firmę cateringową w Ekonomiku.

Absolwenci jako bilet wstępu płacili 20 zł. Niektórzy kupowali też cegiełki rozprowadzane przez Stowarzyszenie. Głównym celem Spotkania Pokoleń nie jest gromadzenie finansów, ale organizatorzy cieszą się, że impreza przyniosła dochód, który zostanie przeznaczony na realizację zadań statutowych Stowarzyszenia, czyli pomoc Szkole.

Rozliczenie finansowe Spotkania przedstawimy na stronie internetowej Szkoły po kolejnym zebraniu Zarządu.

Już dziś zapraszamy na IV Spotkanie Pokoleń, którego termin w roku 2015 przypada- zgodnie z założeniem-na sobotę przed świętym Marcinem, czyli 7 listopada. Czekamy na Was za rok!

Obejrzyj GALERIĘ ZDJĘĆ ze spotkania na blogu ObczajKromca.

 

  • Spotkanie Pokoleń  9 listopada 2013- Kromer łączy pokolenia!

Chcieliśmy serdecznie podziękować za przybycie oraz fantastyczną zabawę wszystkim obecnym na Spotkaniu Pokoleń, które odbyło się 9 listopada na sali gimnastycznej naszej szkoły.

Spotkanie rozpoczęło się po  godzinie 18, kiedy to młodzież z naszej szkoły oraz zaproszony zespół taneczny Arabesca przedstawili program artystyczny, na który składały się piosenki i wiersze wykonane przez utalentowanych uczniów naszej szkoły oraz układy taneczne przedstawione przez młodych tancerzy Arabeski. Część artystyczną poprowadził Michał Telega, a swoje talenty zaprezentowali: Joanna Cyran, Aneta Ptak, Angelika Padoł, Paweł Szmigielski, Ela Rząca, Anna Batory, Konrad Gryboś, Damian Bis, Rafał Stabach, Daniel Łukaszyk i Natalia Sopala.  Zespół taneczny z Łużnej prowadzony jest przez panią Renatę Tarsa, również absolwentkę naszej szkoły. Po godzinie 20 rozpoczęła się zabawa trwająca do białego rana.

Na spotkanie, które jak mamy nadzieję, wejdzie do kalendarza stałych imprez szkolnych, przyszli absolwenci i sympatycy Kromera zarówno starsi jak i młodsi. Spotkanie Pokoleń pokazało, że niezależnie od upływu czasu wiele osób wciąż czuje się związanych ze szkołą i ludźmi, w towarzystwie których spędzili kilka lat swojej młodości.

Możliwość komentowania jest wyłączona.