Przegląd Piosenki Patriotycznej rozstrzygnięty

W piątek 21 listopada w naszej szkole odbył się II Szkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej „25 lat wolności 1989 – 2014”, w którym udział wzięli utalentowani wokalnie uczniowie Kromera. Część konkursowa przygotowana przez panów Jerzego Tomasika i Rafała Wronę składała się z dziewięciu występów, w których wykonawcy rywalizowali nie tylko o główną nagrodę – statuetkę Złotej Nike – ale i inne nagrody rzeczowe, słodkie co nieco i dodatkowy dzień wolny na wycieczkę.

Wokalne zmagania decyzją Jury zwyciężyła Angelika Padoł z klasy 3e, która podbiła serca obecnych swoim wykonaniem piosenki „My nie chcemy uciekać stąd”, a na skrzypcach akompaniowała jej Maria Dubec. Drugie miejsce zajęła Joanna Cyran, a trzecie Katarzyna Więcek. Czwarte miejsce ex aequo zajęli pozostali wykonawcy: Tomasz Doszna i Jakub Szwala, Elżbieta Rząca, Sara Szelewa, Ewa Markiewicz, Michał Duda i Wiktor Uzar oraz Jakub Zieliński, Marlena Klajn.

Poza częścią konkursową mieliśmy okazję zobaczyć fragment sztuki „Inkarnacja” Eksperymentalnego Teatru Karma w reżyserii Michała Telegi oraz wysłuchać Koncertu Piosenek w wykonaniu zespołu Zaraz, co umiliło nam oczekiwanie na werdykt Jury.
Nagrody sponsorowali Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Miasto Gorlice i Stowarzyszenie Bitwa pod Gorlicami 1915.

Wszystkim uczestnikom  gratulujemy i już oczekujemy przyszłorocznej edycji Przeglądu.

 

Gabriela Smalarz 

fot. Katarzyna Labut

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.