I a- profil politechniczny,  przedmioty rozszerzone: matematyka

fizyka + informatyka lub język angielski

17121742_991579160975553_2124854720_o Nauka w klasie o profilu politechnicznym w Kromerze doskonale przygotuje Cię do studiów na kierunkach ścisłych. Liczba godzin matematyki w tej klasie (klasa II – 8 godzin tygodniowo, klasa III- 7 godzin tygodniowo) pozwoli Ci na bardzo dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Edukacja ta wspomagana jest dodatkowymi godzinami z matematyki realizowanymi w ramach konsultacji przedmaturalnych. Ponadto, uczniowie mogą rozwijać talenty matematyczne biorąc udział w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach, w których osiągają liczne sukcesy. Są to między innymi: Przedmiotowa Olimpiada Matematyczna, Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH, Matematyka bez Granic, Kangur Matematyczny, Pangea, Sowa Matematyczna. Jeśli wiążesz swoją przyszłość ze studiami technicznymi, wiedza zdobyta na lekcjach informatyki pozwoli Ci uzyskać przewagę na następnym etapie kształcenia. Na zajęciach omawiamy posługiwanie się systemami liczbowymi (binarny, oktalny, heksadecymalny), programowanie w językach Pascal, C++, C#, elementy automatyki i robotyki.  Rozszerzenie z informatyki to 4 godziny tygodniowo w klasie II  i III. Klasa o profilu informatycznym bierze udział w wykładach, dniach otwartych na UJ, w warsztatach Potęga Informatyki na WSB- NLU, konferencji Smaki Programowania, także na WSB- NLU i inne popularnonaukowych wykładach i spotkaniach. Prowadzimy dodatkowe zajęcia z programów sterowników Arduino oraz budowy i programowania robotów Lego Mindstorms. Chętni uczniowie uczestniczą w konkursach Diversity oraz Międzynarodowym Konkursie na grafikę komputerową. Jeśi wybierzesz fizykę  (od klasy 2-  5 godzin tygodniowo, klasa 3- 4 godziny tygodniowo), masz szansę uzyskać wysokie wyniki matury z tego przedmiotu – od lat wyższe niż średnie w naszym powiecie, Małopolsce i Polsce. Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie gorlickim, z której co roku uczniowie zdają maturę z fizyki. Po maturze dostają się miedzy innymi na: studia politechniczne, inżynierskie, mechatronikę, elektronikę, architekturę, fizykę, matematykę i wiele innych kierunków. Te studia zapewniają miejsca pracy w Polsce i całej Europie! Zainteresowani uczniowie klasy politechnicznej mogą uczestniczyć  w cotygodniowych szkolnych warsztatach astronomicznych. Obejrzyj jak obserwowaliśmy zaćmienie słońca TUTAJ

Jeśli wybierzesz język angielski, dodatkowe 3 godziny tego języka od klasy 2 (razem 6) pozwolą Ci na doskonałe przygotowanie do matury rozszerzonej oraz naukę specjalistycznego języka angielskiego, np. technologia informacyjna, inżynieria oprogramowania.

W klasach maturalnych nauczyciele prowadzą konsultacje z jęz. ang dla zainteresowanych osób. Uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach na etapie powiatowym i regionalnym ( Olimpiada Języka Angielskiego, English High Flier, Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX, konkurs lingwistyczny Duet).

Corocznie w Kromerze organizujemy Dzień Języków Obcych, na którym przedstawiając w zabawny sposób scenki, piosenki i organizując konkursy przypominamy dlaczego intensywna nauka języka obcego zapewni Ci sukces w przyszłości.

Od września 2015 roku realizujemy projekt edukacyjny Erasmus+ pod tytułem „Niebo w zasięgu”, dotyczy o zagadnień przyrodniczych, ekologicznych i dziedzictwa kulturowego Europy, a tematem wiodącym jest położenie Ziemi w Układzie Słonecznym i Wszechświecie. Językiem roboczym projektu jest język angielski. Współpracujemy ze szkołami w Słowenii, Rumunii, Turcji i Hiszpanii. TU można obejrzeć stronę projektu w języku polskim. Uczniowie klasy politechnicznej biorą aktywny udział w projekcie. Zainteresowani uczniowie klasy politechnicznej mogą uczestniczyć  w cotygodniowych szkolnych warsztatach astronomicznych. Obejrzyj jak obserwowaliśmy zaćmienie słońca TUTAJ

Obserwacje tranzytu Merkurego- 9 maja 2016.  Nasze podwórko było jednym z 44 miejsc w całej Polsce gdzie odbywały się zarejestrowane pokazy tranzytu.

Tak budowaliśmy szkolny radioteleskop:

Corocznie organizujemy wyjazdy na zajęcia praktyczne na wyższych uczelniach oraz na pikniki pod gwiazdami w MOA w Niepołomicach.
Wyjazdy i warsztaty z ostatniego roku:

  • Udział w widowisku multimedialnym Potęga Informatyki;
  • Matematyczny czwartek na Uniwersytecie Jagiellońskim;
  • Obserwacje astronomiczne w Radocynie;
  • Warsztaty Girls in ICT w Krakowie;
  • Piknik Pod Gwiazdami- obserwacje nieba w Międzyszkolnym Ośrodku Astronomicznym w Niepołomicach.

Japoński robot humanoidalny, Ada i Kuba pozdrawiają z widowiska Potęga Informatyki :-) Uczniowie klasy politechnicznej biorą udział w wielu projektach fizycznych np.: EAAE,  Sails, GLORIA, PETeR Project, NASA EarthKAM, a także projektach informatycznych Nowa Era Informatyki, Programy z Klasą 2.0, Hour of Code. Dziewczęta na Girls in ICT

Obejrzyj film prezentujący pracę Małgosi Kurcab. Praca jej zajęła 2 miejsce w Polsce w ogólnopolskim konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki w Grudziądzu.
Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress