Profil politechniczny- 1 a

Przedmioty rozszerzone:

matematyka +fizyka lub j.angielski+ informatyka

profil politechniczny

Nauka w klasie o profilu politechnicznym w Kromerze doskonale przygotuje Cię do studiów na kierunkach ścisłych.

Liczba godzin matematyki w tej klasie pozwoli Ci na bardzo dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Edukacja ta wspomagana jest dodatkowymi godzinami z matematyki realizowanymi w ramach konsultacji przedmaturalnych. Ponadto, uczniowie mogą rozwijać talenty matematyczne biorąc udział w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach, w których osiągają liczne sukcesy. Są to między innymi: Przedmiotowa Olimpiada Matematyczna, Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH, Matematyka bez Granic, Kangur Matematyczny, Pangea, Sowa Matematyczna.

Jeśli wiążesz swoją przyszłość ze studiami technicznymi, wiedza zdobyta na lekcjach informatyki pozwoli Ci uzyskać przewagę na następnym etapie kształcenia. Na zajęciach omawiamy posługiwanie się systemami liczbowymi (binarny, oktalny, heksadecymalny), programowanie w językach Pascal, C++, C#, elementy automatyki i robotyki.  Rozszerzenie z informatyki to 4 godziny tygodniowo w klasie II  i III. Klasa o profilu informatycznym bierze udział w wykładach, dniach otwartych na UJ, w warsztatach Potęga Informatyki na WSB- NLU, konferencji Smaki Programowania, także na WSB- NLU i inne popularnonaukowych wykładach i spotkaniach. Prowadzimy dodatkowe zajęcia z programów sterowników Arduino oraz budowy i programowania robotów Lego Mindstorms. Chętni uczniowie uczestniczą w konkursach Diversity oraz Międzynarodowym Konkursie na grafikę komputerową.

Jeśli wybierzesz fizykę, masz szansę uzyskać wysokie wyniki matury z tego przedmiotu – od lat wyższe niż średnie w naszym powiecie, Małopolsce i Polsce. Jesteśmy jedyną szkołą w powiecie gorlickim, z której co roku uczniowie zdają maturę z fizyki. Po maturze dostają się miedzy innymi na: studia politechniczne, inżynierskie, mechatronikę, elektronikę, architekturę, fizykę, matematykę i wiele innych kierunków. Te studia zapewniają miejsca pracy w Polsce i całej Europie! Zainteresowani uczniowie klasy politechnicznej mogą uczestniczyć  w cotygodniowych szkolnych warsztatach astronomicznych. Uczniowie klasy politechnicznej biorą udział w wielu projektach fizycznych np.: EAAE,  Sails, GLORIA, PETeR Project, NASA EarthKAM, a także projektach informatycznych Nowa Era Informatyki, Programy z Klasą 2.0, Hour of Code, Małopolskie Talenty.

Braliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania:

Jeśli wybierzesz język angielski, dodatkowe  godziny tego języka od klasy 2 pozwolą Ci na doskonałe przygotowanie do matury rozszerzonej oraz naukę elementów specjalistycznego języka angielskiego. W klasach maturalnych nauczyciele prowadzą konsultacje z jęz. ang dla zainteresowanych osób. Uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach na etapie powiatowym i regionalnym ( Olimpiada Języka Angielskiego, English High Flier, Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX, konkurs lingwistyczny Duet).

Corocznie w Kromerze organizujemy Dzień Języków Obcych, na którym przedstawiając w zabawny sposób scenki, piosenki i organizując konkursy przypominamy dlaczego intensywna nauka języka obcego zapewni Ci sukces w przyszłości. Z okazji Europejskiego Dnia Języków nakręciliśmy też film jak uczniowie i nauczyciele Kromera mówią w różnych językachOBEJRZYJ FILM .

Od września 2015 do sierpnia 2017  realizowaliśmy projekt edukacyjny Erasmus+ pod tytułem „Niebo w zasięgu”, dotyczący zagadnień przyrodniczych, ekologicznych i dziedzictwa kulturowego Europy. Tematem wiodącym było położenie Ziemi w Układzie Słonecznym i Wszechświecie. Językiem roboczym projektu był język angielski. Współpracowaliśmy ze szkołami w Słowenii, Rumunii, Turcji i Hiszpanii. TU można obejrzeć stronę projektu w języku polskim.Uczniowie klasy politechnicznej brali aktywny udział w projekcie. Za ten projekt nasza szkoła zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym Uranii  „Nasza Szkolna Przygoda z Astronomią 2016/17”. Nagrodę stanowi teleskop słoneczny, który dodatkowo wzbogacił wyposażenie naszej szkoły do zajęć astronomicznych.

W dniach 21-22 czerwca 2017 grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach astronomicznych, które odbywały się w obserwatorium w Kolonickim Sedle na Słowacji- obejrzyj film :-)

Wyjazdy i warsztaty z ostatniego roku:

  • Udział w widowisku multimedialnym Potęga Informatyki;
  • Matematyczny czwartek na Uniwersytecie Jagiellońskim;
  • Warsztaty astronomiczne w Stuposianach (Bieszczady)- już 4 edycje!;
  • Piknik Pod Gwiazdami- obserwacje nieba w Międzyszkolnym Ośrodku Astronomicznym w Niepołomicach;
  • Warsztaty astronomiczne w Kolonickim Sedle na Słowacji;
  • Udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.

Japoński robot humanoidalny, Ada i Kuba pozdrawiają z widowiska Potęga Informatyki :-)

Obejrzyj filmową relację z IV Warsztatów Astronomicznych w Stuposianach-  (grudzień 2017):

Obejrzyj film prezentujący pracę Małgosi Kurcab. Praca jej zajęła 2 miejsce w Polsce w ogólnopolskim konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki w Grudziądzu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.