Profil politechniczny- 1 a

Przedmioty rozszerzone:

                             1a1 - matematyka + fizyka + informatyka

1a2 – matematyka +  język angielski + informatyka

profil politechniczny

Nauka w klasie o profilu politechnicznym w Kromerze to doskonała inwestycja w Twoją przyszłość!  Tu zdobędziesz solidne podstawy z zakresu matematyki i informatyki, a w zależności od Twoich preferencji rozszerzysz wiedzę i umiejętności z fizyki lub języka angielskiego.

Na tym profilu przygotujemy Cię zarówno do egzaminu maturalnego jak i do podjęcia studiów na wszelkiego typu kierunkach ścisłych,  po których łatwo znajdziesz ciekawą pracę w Polsce i całej Europie!

Lubisz myśleć? Wierzysz, że każdy problem można rozwiązać?

 

Na lekcjach matematyki w tej klasie poznasz podstawowe strategie i techniki rozumowania matematycznego, które potem wykorzystasz przy rozwiązywaniu wielu problemów!

Dzięki dużej liczbie godzin matematyki w czteroletnim cyklu edukacyjnym zdobędziesz solidną wiedzę i umiejętności, co da Ci bardzo dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym. Edukacja ta wspomagana jest dodatkowymi godzinami z matematyki realizowanymi w ramach konsultacji przedmaturalnych.

Możesz dodatkowo rozwijać Swoje talenty matematyczne:

 • biorąc udział w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach, w których uczniowie naszego liceum osiągają liczne sukcesy! Są to między innymi: Przedmiotowa Olimpiada Matematyczna, Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH, Matematyka bez Granic, Kangur Matematyczny, Pangea, Sowa Matematyczna
 • uczestnicząc w projektach edukacyjnych rozwijających  kompetencje matematyczne i naukowo-techniczne m.in. MAŁOPOLSKIE TALENTY (projekt edukacyjny, realizowany w naszej szkole w latach 2017- 2019, w każdej edycji uczniowie odnosili sukcesy i prezentowali zwycięskie projekty na Forum Młodych Talentów)

 

 

Interesują Cię nowoczesne technologie? Ciekawi Cię programowanie?

 

W tej klasie nauczysz się myślenia algorytmicznego, począwszy od dyskusji nad możliwymi algorytmami rozwiązania problemów, przez zapisanie ich w wybranej postaci, aż do testowania rozwiązań komputerowych i określania złożoności obliczeniowej!

Wiedza zdobyta na lekcjach informatyki pozwoli Ci uzyskać przewagę na następnym etapie kształcenia. Na zajęciach omawiamy posługiwanie się systemami liczbowymi (binarny, oktalny, heksadecymalny), programowanie w językach Pascal, C++, C#, elementy automatyki i robotyki.

Możesz rozwijać Swoje informatyczne zainteresowania:

 • biorąc udział w wykładach, dniach otwartych na UJ, w warsztatach Potęga Informatyki na WSB- NLU, konferencji Smaki Programowania, także na WSB- NLU oraz innych popularnonaukowych wykładach i spotkaniach
 • uczestnicząc w  dodatkowych zajęciach z programów sterowników Arduino oraz budowy i programowania robotów Lego Mindstorms
 • biorąc udział w projektach informatycznych Nowa Era Informatyki, Programy z Klasą 2.0, Hour of Code, Małopolskie Talenty
 • rywalizując w konkursach Diversity oraz Międzynarodowym Konkursie na grafikę komputerową.

 

Ciekawi Cię jak „działa” Wszechświat? Lubisz eksperymentować? Planujesz zostać inżynierem tworzącym nowoczesne technologie?

Wybierz fizykę!

Na lekcjach fizyki  zdobędziesz przede wszystkim solidne podstawy z zakresu fizyki teoretycznej i doświadczalnej, które bardzo się przydadzą na wszystkich kierunkach studiów technicznych!

Poznasz podstawowe własności materii, ciekawe zjawiska oraz fundamentalne prawa występujące w przyrodzie.  Nauczysz się je opisywać jakościowo i ilościowo wykorzystując narzędzia matematyki.

Zdobędziesz umiejętność planowania i wykonywania eksperymentów oraz poznasz techniki prawidłowego opracowywania i prezentowania wyników pomiarów.

Wiedza i umiejętności zdobyte na lekcjach bardzo dobrze przygotują Cię do matury z fizyki na poziomie rozszerzonym – uczniowie naszej szkoły uzyskują od lat wyniki matury z tego przedmiotu wyższe niż średnie w naszym powiecie, Małopolsce i Polsce, dostają się na studia politechniczne, inżynierskie, mechatronikę, elektronikę, architekturę, fizykę, matematykę i wiele innych kierunków, a po ich ukończeniu są poszukiwanymi specjalistami zarówno w kraju, jak i za granicą.

Możesz również poszerzać Swoją wiedzę i rozwijać zainteresowania w zakresie fizyki i astronomii:

 • realizując od klasy drugiej przedmiot Astronomiaw wymiarze 1godz/tydz.
 • uczestnicząc  w cotygodniowych szkolnych warsztatach astronomicznych
 • biorąc udział w wielu projektach fizycznych np.: EAAE,  Sails, GLORIA, PETeR Project, NASA EarthKAM
 • uczestnicząc w zajęciach on-line prowadzonych przez nauczycieli akademickich/doktorantów za pomocą wideokonferencji w czasie rzeczywistym przy udziale nauczycieli ze szkoły w ramach projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna”
 • biorąc udział w konkursach i olimpiadach, w których uczniowie naszego liceum osiągają sukcesy. Są to między innymi: Przedmiotowa Olimpiada Fizyczna, Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z Fizyki, Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Lwiątko”

Chcesz mieć szansę na swobodną komunikację na całym świecie? Wiążesz nowoczesne technologie z biegłą znajomością języka angielskiego?

Wybierz język angielski! 

Ważne! W klasie politechnicznej obowiązuje limit 12 miejsc

 w grupie poszerzającej język angielski!

 

Realizując naukę języka angielskiego w zwiększonym wymiarze godzin nie tylko poprawisz swoją ogólną znajomość tego „międzynarodowego”  języka w mowie i piśmie, ale przede wszystkim dasz Sobie szansę na lepszy dostęp do wiedzy z różnych dziedzin świata nauki i kultury – wiele wartościowych artykułów naukowych, czasopism branżowych jest dostępnych tylko w języku angielskim.

Ponadto poszerzysz Swoją znajomość języka  o elementy specjalistycznego języka angielskiego głównie w dziedzinie nowoczesnych technologii

Uzyskasz doskonałe przygotowanie do matury rozszerzonej z języka angielskiego.

Masz również możliwość uczestniczenia w licznych konkursach z języka angielskiego, w których  uczniowie naszego liceum odnoszą sukcesy na etapie powiatowym i regionalnym (Olimpiada Języka Angielskiego, English High Flier, Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX, konkurs lingwistyczny Duet).

Corocznie w Kromerze organizujemy Dzień Języków Obcych, na którym przedstawiając w zabawny sposób scenki, piosenki i organizując konkursy przypominamy dlaczego intensywna nauka języka obcego zapewni Ci sukces w przyszłości. Z okazji Europejskiego Dnia Języków nakręciliśmy też film jak uczniowie i nauczyciele Kromera mówią w różnych językachOBEJRZYJ FILM .

Braliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania:

W dniu 28 maja 2019r. w siedzibie Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu odbyło się Forum Młodych Talentów programu Małopolskie Talenty. 3 zespoły z CWUZ w naszej szkole odebrały nagrody za zwycięskie projekty, a 2 zespoły zaprezentowały swój projekt przed widownią. Obejrzyj prezentacje zwycięskich projektów! I … wygeneruj Swój własny fraktal.

Bez tytułu

Do czego może się przydać rachunek różniczkowy i całkowy- prezentacja

Co wnosi do rzeczywistości świat liczb „nierzeczywistych?” – prezentacja

Stwórz Swój własny fraktal – generator fraktali

Od września 2015 do sierpnia 2017  realizowaliśmy projekt edukacyjny Erasmus+ pod tytułem „Niebo w zasięgu”, dotyczący zagadnień przyrodniczych, ekologicznych i dziedzictwa kulturowego Europy. Tematem wiodącym było położenie Ziemi w Układzie Słonecznym i Wszechświecie. Językiem roboczym projektu był język angielski. Współpracowaliśmy ze szkołami w Słowenii, Rumunii, Turcji i Hiszpanii. TU można obejrzeć stronę projektu w języku polskim. Uczniowie klasy politechnicznej brali aktywny udział w projekcie. Za ten projekt nasza szkoła zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim Konkursie Astronomicznym Uranii  „Nasza Szkolna Przygoda z Astronomią 2016/17”. Nagrodę stanowi teleskop słoneczny, który dodatkowo wzbogacił wyposażenie naszej szkoły do zajęć astronomicznych realizowanych od klasy drugiej.

 

W dniach 21-22 czerwca 2017 grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach astronomicznych, które odbywały się w obserwatorium w Kolonickim Sedle na Słowacji- obejrzyj film :-)

 

Obejrzyj filmową relację z IV Warsztatów Astronomicznych w Stuposianach-  (grudzień 2017):

Obejrzyj film prezentujący pracę Małgosi Kurcab. Praca jej zajęła 2 miejsce w Polsce w ogólnopolskim konkursie na referat z zakresu astronomii i astronautyki w Grudziądzu.

Możliwość komentowania jest wyłączona.