I b- profil europejski, przedmioty rozszerzone: matematyka + geografia + język angielski lub informatyka

17101427_991579150975554_2115186051_o

Jeżeli interesują Cię zjawiska przyrodnicze zachodzące na Ziemi, chcesz poznać i zrozumieć procesy społeczno- gospodarcze zachodzące we współczesnym świecie wybierz klasę europejską w I LO!

W klasie tej geografia nauczana będzie w wymiarze 6 godzin w klasie 2 i 4 godzin w klasie 3. Podczas zajęć lekcyjnych korzystamy z różnorodnych źródeł informacji – atlasów, multimediów, prowadzimy obserwacje w terenie, wyjeżdżamy na warsztaty i wycieczki naukowe.

Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystasz podczas egzaminu maturalnego, a następnie kontynuując naukę w wyższych uczelniach. Rozwiniesz swoje zainteresowania! Klasa europejska przygotuje Cię do studiów matematycznych, inżynierskich, ekonomicznych, przyrodniczych (np. bankowość, finanse, turystykę, geologia i geodezja).

Połączenie wiedzy geograficznej z narzędziami informatycznymi np. Geograficzne Systemy Informacji – poszerzy Twoje kwalifikacje i ułatwią znalezienie pracy.
Rozszerzony zakres geografii realizujemy m. in. poprzez coroczne lekcje terenowe w Beskidzie Niskim i na Pogórzu Karpackim, zajęcia w Magurskim, Pienińskim, Tatrzańskim, Ojcowskim czy Bieszczadzkim Parku Narodowym, współpracę i warsztaty w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach, zajęcia w Instytucie PAN w Szymbarku, udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, konferencjach i warsztatach naukowych.

Liczba godzin matematyki w klasie o rozszerzonym programie nauczania ( klasa II- 8 godzin tygodniowo,
klasa III- 7 godzin tygodniowo) pozwala na bardzo dobre przygotowanie uczniów do rozszerzonego egzaminu maturalnego. Edukacja ta wspomagana jest dodatkowymi godzinami z matematyki realizowanymi w ramach konsultacji przedmaturalnych. Ponadto, uczniowie mogą rozwijać swoje talenty matematyczne biorąc udział w różnego rodzaju konkursach i olimpiadach, w których osiągają liczne sukcesy. Są to między innymi: Przedmiotowa Olimpiada Matematyczna, Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH, Matematyka bez Granic, Kangur Matematyczny, Pangea, Sowa Matematyczna.

Dodatkowe 3 godziny języka angielskiego (razem 6) pozwolą Ci na doskonałe przygotowanie do matury rozszerzonej oraz naukę specjalistycznego języka angielskiego Business English lub ekonomicznego.

W klasach maturalnych nauczyciele prowadzą konsultacje z jęz. ang dla zainteresowanych osób. Uczniowie odnoszą sukcesy w konkursach na etapie powiatowym i regionalnym ( Olimpiada Języka Angielskiego, English High Flier, konkurs Know America, Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX, konkurs lingwistyczny Duet).

Corocznie w Kromerze organizujemy Dzień Języków Obcych, na którym przedstawiając w zabawny sposób scenki, piosenki i organizując konkursy przypominamy dlaczego intensywna nauka języka obcego zapewni Ci sukces w przyszłości.

Od września 2015 roku realizujemy projekt edukacyjny Erasmus+ pod tytułem „Niebo w zasięgu”, dotyczy o zagadnień przyrodniczych, ekologicznych i dziedzictwa kulturowego Europy, a tematem wiodącym jest położenie Ziemi w Układzie Słonecznym i Wszechświecie. Językiem roboczym projektu jest język angielski. Współpracujemy ze szkołami w Słowenii, Rumunii, Turcji i Hiszpanii. TU można obejrzeć stronę projektu w języku polskim. Uczniowie klasy europejskiej biorą aktywny udział w projekcie.

Obejrzyj film, jak w dzień letniego przesilenia przeprowadzaliśmy obserwacje astronomiczne na podwórku szkoły :-)

Obserwacje nieba w Niepołomicach:

Bierzemy udział w misji EarthKam- w dniach 4-7 października 2016 wzięliśmy udział w kolejnej edycji programu edukacyjnego NASA „Sally Ride EarthKAM” i wykonaliśmy zdjęcia Ziemi za pomocą urządzeń zamontowanych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Działania te są częścią projektu „Niebo w zasięgu”.

Wyjazdy i warsztaty z ostatniego roku:

  • Matematyczny czwartek na Uniwersytecie Jagiellońskim;
  • GIS Day 2016;
  • Warsztaty geograficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim;
  • Zajęcia terenowe w Pieninach;
  • Warsztaty astronomiczne w Stuposianach;
  • Piknik Pod Gwiazdami- obserwacje nieba w Międzyszkolnym Ośrodku Astronomicznym w Niepołomicach.Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress