Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

12 października w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kromera odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas spotkania starosta, Karol Górski, wręczył grupie nauczycieli Nagrody Starosty, a dyrektor I LO, Jan Drożdż, Nagrody Dyrektora wyróżniającym się nauczycielom I LO w Gorlicach.

Dyrektor Liceum, Jan Drożdż,  w swoim wystąpieniu przedstawił rys historyczny Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego ministerstwa oświaty i przypomniał postać wielkiego reformatora oświaty ks. Stanisława Konarskiego.

Następnie głos zabrał starosta Karol Górski, który dziękował dyrektorom, nauczycielom i pracownikom oświaty  za ogromny wkład pracy w kształcenie i wychowanie młodzieży, co widać po dobrych wynikach matur i egzaminów zawodowych oraz sukcesach w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Życzył dobrego zdrowia, zadowolenia z uczniów i satysfakcji z pracy.

Podziękowania i życzenia dla nauczycieli przekazali min. przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Marek Bugno, wicestarosta Jerzy Nalepka, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Zofia Kamińska oraz przedstawiciel Małopolskiego Kuratora Oświaty, starszy wizytator Jadwiga Gwóźdź.

Na zakończenie dyrektor Jan Drożdż życzył swoim kolegom i koleżankom nauczycielom oraz pracownikom administracyjnym i nadzoru pedagogicznego sił i wytrwałości w ciężkiej i odpowiedzialnej pracy pedagogicznej.

Uroczystość uświetniła swoim występem artystycznym młodzież Kromera.

Całość spotkania poprowadził wicedyrektor I LO, Robert Góra.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.