Zorganizowany już po raz piąty w naszej szkole Maraton Pisania Listów Amnesty International w naszej szkole zakończył się napisaniem 358 listów! Odbył się on 12 grudnia (piątek) 2014 i w tym roku był wydarzeniem otwartym. Dlatego odwiedzili nas też uczniowie innych szkół oraz gorliczanie.

Szczególnymi osobami, które zdecydowały się tego dnia na napisanie listów w obronie praw człowieka byli Pan Wicestarosta Jerzy Nalepka oraz Pani Dyrektor Aleksandra Baran. Razem napisaliśmy o 160 listów więcej niż podczas poprzedniego Maratonu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za wsparcie- napisanie listów, udział w zbiórce pieniędzy, przyniesienie znaczków bądź makulatury na szczytny cel- pomoc więźniom sumienia.

Zebraliśmy 900 kg makulatury, co przyniosło 189 zł, zbiórka publiczna przyniosła 115,60 zł oraz 13 znaczków o nominale 5 zł. Razem uzbieraliśmy 369,6 zł na koszty wysłania listów.  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tej akcji! W naszej szkole Maraton organizowany był przez Szkolny Klub Europejski.

TU można obejrzeć reportaż z naszego wydarzenia w Regionalnej TV Gorlice.

Nasz Maraton, w I LO im. M. Kromera był jedynym Maratonem w promieniu 50 km. Zakończona akcja w całej Polsce zaowocowała napisaniem 268 703 listów!

Share →


Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress