Paweł Marszał laureatem XI Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki

csm_2018-06-04_12-47-04_G_3164d853fb

4 czerwca 2019r. w gmachu głównym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie XI Ogólnopolskiej Olimpiady             ”O Diamentowy Indeks AGH”. W spotkaniu tym wziął udział także tegoroczny absolwent naszej szkoły Paweł Marszał- laureat ww olimpiady i zdobywca indeksu na dowolny kierunek studiów w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej. W ostatnim III etapie olimpiady zdobył 98 na 100 punktów i został laureatem II stopnia. W czasie uroczystej gali towarzyszyli mu rodzice, a także dyrektor I LO w Gorlicach mgr Jan Drożdż i opiekun naukowy mgr Barbara Zawilińska.

 

Program spotkania był bardzo bogaty. Na wstępie niezwykłe zainteresowanie zebranych wzbudziło wystąpienie Birgitty Finnander- szefowej centrum badawczo-rozwojowego firmy Ericsson w Polsce i na Ukrainie. W dalszej części spotkania dr hab.inż. Jacek Tarasiuk i dr inż. Sebastian Wroński zaprezentowali wykład „Tomografia nie tylko medyczna”, połączony z transmisją badań wysokorozdzielczym Nano tomografie rentgenowskim „Nanotom S”.

Uroczystość została uświetniona licznymi pokazami, które przybliżyły niecodzienne zagadnienia i uświadomiły, jak ogromny postęp dokonuje się w dziedzinie elektroniki. Można było je zobaczyć odwiedzając kolejne laboratoria funkcjonujące w AGH: Laboratorium Międzynarodowego Centrum Mikroskopii Elektronowej, Laboratorium Akustyki Technicznej, Laboratorium Wysokich Napięć i Urządzeń Elektrycznych. W Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet AG uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć najszybszy polski komputer Prometheus. Istniała także możliwość zwiedzania kopalni doświadczalnej i największego w Polsce „Miasteczka Studenckiego”

Pawłowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Barbara Zawilińska

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sukcesy uczniów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.