Otrzęsiny 2017

Otrzęsin czas!

Zgodnie ze zwyczajem naszej szkoły każdy pierwszoklasista, aby stać się prawowitym uczniem Kromera, musi udowodnić społeczności szkolnej, że zasługuje na to miano.  W tym celu Samorząd Uczniowski przygotowuje tzw. Otrzęsiny klas pierwszych, na które składają się konkurencje i ślubowanie. W tym roku wydarzenie to odbyło się 19. października o godzinie 16 na sali gimnastycznej, gdzie sześć klas pierwszych wraz z wychowawcami rywalizowało między sobą o zwycięstwo.

Zmagania rozpoczęły się od prezentacji każdej klasy. Konkurencja pierwsza stanowiła część artystyczną, w której uczniowie, głównie przez odgrywanie scenek z życia szkoły przy akompaniamencie muzyki i śpiewu, przedstawili siebie publiczności. Pozostałe konkurencje skupiały się na umiejętnościach  sprawnościowych: od rzutów lotkami do  tarczy, przez przekazywanie piłki z rąk do rąk na czas, aż do tańców na gazecie. Każdy pierwszoklasista mógł wykazać się zwinnością, sprytem i zdolnością do pracy zespołowej. Na sali nie brakowało okrzyków radości oraz dopingowania.

O wygranej decydowały punkty zdobyte w danych konkurencjach oraz oceny jury w składzie: pan wicedyrektor szkoły Robert Góra, pani Katarzyna Zabierowska, pani Anna Knapik, Kacper Grabowski oraz Adriana Rolak – Koszyk, które postanowiło przyznać następujące miejsca:

I miejsce – Klasa Ic

II miejsce – Klasa If

III miejsce – Klasa Id

IV miejsce – Klasa Ib

V miejsce – Klasa Ie

VI miejsce – Klasa Ia

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz pozostałym klasom!

W tym dniu odbyło się również przekazanie władzy nowemu SU oraz symbolicznego klucza do szkoły nowej przewodniczącej Magdalenie Tatko, która poprowadziła otrzęsiny. Po ślubowaniu oraz wręczenie dyplomów odbyła się dyskoteka szkolna.

W imieniu Dyrektora Szkoły, Rady Pedagogicznej, Samorządu Uczniowskiego oraz całej społeczności szkolnej życzymy „świeżo upieczonym Kromerianom” sukcesów w nauce, dążenia do zamierzonych celów oraz zadowolenia z liceum.

Jeszcze raz gratulujemy i POWODZENIA!

Opracowała: Alicja Wachowicz

Zdjęcia: Kuba Wszołek

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.