Oddaliśmy 17,55 litra krwi!

Krew zawsze była i jest symbolem życia. To jeden z najcenniejszych darów, jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi. Potrzebna jest codziennie, dlatego tak ważne jest dzielenie się nią z potrzebującymi.

Corocznie w dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa. W tym roku, dwa dni od ich zakończenia, w środę 28 listopada 2018 roku, w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach, Klub HDK Kromer zorganizował pierwszą w tym roku  szkolnym Akcję Honorowego Oddawania Krwi. Pozyskano 17,55 litra drogocennego płynu.

Już od rana Sala Tradycji najstarszej szkoły średniej w powiecie gorlickim pękała w szwach. Śmiałków do podzielenia się cząstką siebie nie brakowało. Niestety nie każdy mógł to uczynić.  Spośród 49 osób, które się zgłosiły, do donacji zostało dopuszczone 39, z czego aż 30 oddało krew po raz pierwszy!

Najliczniej reprezentowaną klasą okazała się 3b (11 osób i 4,95 litra oddanej krwi), choć nie pobiła rekordu szkoły ustalonego podczas zeszłorocznej Jesiennej Akcji Honorowego Oddawania Krwi przez ówczesną klasę 3a (14 osób i 6,3 litra oddanej krwi).

A oto lista wczorajszych bohaterów:

Klasa 3a: Anna Czochór, Dominik Czyżyk, Julia Konieczny, Łukasz Kopka, Mateusz Krok, Maciej Peciak, Radosław Szurek, Jakub Wszołek

Klasa 3b: Karolina Dusza, Karol Gryboś, Michał Guzik, Julian Kozioł, Karolina Machowska, Adrian Rogala, Karol Turek, Jan Wszołek, Michał Wszołek, Bartosz Zarzecki, Jadwiga Zięba

Klasa 3c: Michał Słomski

Klasa 3d: Jakub Przybyło, Sebastian Siuta, Magdalena Wąsowska

Klasa 3e: Adrian Bawołek, Weronika Gazda, Rodi Kiełtoń – Hussein, Weronika Magiera, Weronika Ropek, Klaudia Rychlewska, Weronika Siewiera, Weronika Stec

Klasa 3f: Tomasz Gryboś, Radosław Karaś, Patryk Kordzikowski, Karolina Machowicz, Wiktoria Przyboś, Jakub Rafalski,

Absolwenci: Patrycja Machowicz

Goście: Jolanta Świątek

Spośród wyżej wymienionych osób do donacji po raz kolejny przystąpili: Adrian Bawołek, Anna Czochór,  Julia Konieczny, Karolina Machowicz, Patrycja Machowicz, Maciej Peciak, Jakub Rafalski, Jolanta Świątek Michał Wszołek

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy postanowili honorowo oddać krew. Słowa podziękowania kierujemy do organizatora akcji pana Piotra Popielarza, opiekunki Szkolnego Koła PCK pani Ewy Obstaleckiej – Aplas, dyrektora I LO w Gorlicach pana Jana Drożdża, a przede wszystkim dla załogi OT RCKiK w Gorlicach.

Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 rok życia, na Wiosenną Akcję Honorowego Oddawania Krwi. Niech łączy nas krew, która ratuje życie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.