Odbyło się III Spotkanie Pokoleń

8 listopada, w przededniu zbliżającego się święta patrona szkoły, Kromer gościł swoich absolwentów. Spotkanie Pokoleń, organizowane przez Zarząd Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I LO wraz z Dyrekcją Liceum, staje się powoli nowa szkolną tradycją mającą na celu integrację wychowanków różnych generacji i podtrzymywanie ich więzi ze szkołą. Miło jest nie tylko powspominać, ale też zobaczyć, co nowego w starych murach!

Tym razem Spotkanie, po oficjalnym otwarciu dokonanym przez dyr. Jerzego Nalepkę i przewodniczącą Zarządu Stowarzyszenia Renatę Kochan, rozpoczęło się od wystąpienia pani Joanny Sepioł-Probulskiej. Jest ona absolwentką szkoły z 1972 r., a zarazem jej emerytowaną już nauczycielką. Podzieliła się z licznym gronem przybyłych garścią wspomnień przeplatanych wierszami. Pani Joanna wydała bowiem w 2013 roku swój pierwszy tomik poetycki „Żółta róża” i gromadzi utwory do kolejnego. Prezentowane liryki mówiły nie tylko o upływie czasu, ale też o darach jesiennej natury- jabłkach i orzechach, co harmonizowało z tradycyjnym już jesiennym, „świętomarcińskim” wystrojem sali. Urocze kuliste stroiki i kosze pełne darów naszych ogrodów i lasów były dziełem artystycznie utalentowanych dziewcząt z klas II F i I E.

Talenty wokalne, instrumentalne i taneczne naszych uczniów zostały zaprezentowane w kolejnej części programu o charakterze składanki muzyczno-tanecznej. Jak w poprzednim roku, wystąpił zespół taneczny „Arabeska” z GOK-u w Łużnej pod kierunkiem pani Renaty Tarsy. Ona również jest absolwentką naszej szkoły, a w zespole tańczą nasi obecni uczniowie: Klaudia Tarsa, Wanda Musiał, Kuba Tomasik. „Arabeska” tym razem zaprezentowała się w walcu wiedeńskim, jive’ie, tangu argentyńskim, rumbie, składance westernowej i polskim narodowym oberku. Z kolei jako wokaliści wystąpili: Angelika Padoł, Kuba Szwala, Tomek Doszna, Ela Rząca, Karolina Guzik, Joasia Cyran, Małgosia Czech, Ania Batory, Kasia Więcek przy akompaniamencie gitarowym Konrada Wachowskiego i Jarka Rurki oraz klawiszowym Tomka Doszny. Śpiewali oni covery reprezentujące różne style i okresy w muzyce.

Ostatnią część prezentacji uczniowskich dokonań artystycznych stanowił performance pt. „Inkarnacje” grupy Eksperyment Teatralny Karma, wyreżyserowany przez Michała Telegę. Wystąpili w nim: Kasia Kwilosz, Klaudia Tarsa, Kamila Rolak, Zuza Ignar, Karolina Barzyk, Natalia Kwaśniak, Angelika Kopcza, Kuba Szwala, Tomek Doszna i Przemek Piecuch. „Inkarnacje”to już kolejny spektakl w dorobku Michała, który ma na swoim koncie taki sukces jak zakwalifikowanie jego scenariusza do realizacji scenicznej w teatrze w Poznaniu.

Po tej sporej dawce strawy duchowej goście mogli porozmawiać, powspominać, pożartować przy słodkościach wypieczonych przez część grona pedagogicznego. To była niebagatelna okazja podjeść placka autorstwa swojej dawnej polonistki czy anglistki lub pochrupać ciasteczek pieczołowicie sporządzonych przez panią od geografii! W przyszłym roku może upieką panowie! Ciekawe, co przyrządziliby chemicy??? Przyjdźcie, to się okaże!

A potem już były tańce…, no może nie do białego rana, ale do czwartej nad ranem. Przygrywał do nich znakomicie jako DJ pan Wojciech Czamara. Zgłodniali mogli się pożywić pysznymi i niedrogimi potrawami, które serwowała pani Małgorzata Czeluśniak, na co dzień prowadząca stołówkę i firmę cateringową w Ekonomiku.

Absolwenci jako bilet wstępu płacili 20 zł. Niektórzy kupowali też cegiełki rozprowadzane przez Stowarzyszenie. Głównym celem Spotkania Pokoleń nie jest gromadzenie finansów, ale organizatorzy cieszą się, że impreza przyniosła dochód, który zostanie przeznaczony na realizację zadań statutowych Stowarzyszenia, czyli pomoc Szkole.

Rozliczenie finansowe Spotkania przedstawimy na stronie internetowej Szkoły po kolejnym zebraniu Zarządu.

Już dziś zapraszamy na IV Spotkanie Pokoleń, którego termin w roku 2015 przypada- zgodnie z założeniem-na sobotę przed świętym Marcinem, czyli 7 listopada. Czekamy na Was za rok!

Obejrzyj GALERIĘ ZDJĘĆ ze spotkania na blogu ObczajKromca.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.