VII Spotkanie Pokoleń

afiszdekorśrodekb

Serdecznie zapraszamy Wszystkich Absolwentów na kolejne VII„SPOTKANIE POKOLEŃ”, które odbędzie się w dniu 6 października 2018r. (sobota) w sali gimnastycznej naszej szkoły.

Spotkanie rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 18.00. W tym roku zainaugurujemy je programem artystycznym w wykonaniu młodzieży szkolnej. Organizatorzy Spotkania mają nadzieję, że występ dostarczy Państwu miłych wrażeń i będzie interesującym wstępem i zachętą do dalszej zabawy.

Po koncercie zapraszamy Państwa na tradycyjny słodki poczęstunek (domowe ciasta, kawa, herbata), a około godziny 20.30 rozpocznie się zabawa taneczna. Będziemy się bawić i wspominać szkolne czasy do godziny 4.00. Dla chętnych grup koleżeńskich udostępnimy sale lekcyjne, gdzie będzie można porozmawiać i zabawić się w mniejszym gronie znajomych.

Koszt uczestnictwa wynosi 50 złotych. W ramach tej kwoty oferujemy Państwu ciasto, danie gorące o godzinie 22.00 oraz żurek o godzinie 24.00, a także kawę, herbatę i zimne napoje bezalkoholowe. Cateringiem zajmuje się firma pani Danuty Szpyrki.

Zgłoszenie i potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu stanowi wpłata kwoty 50,00 zł (bilet wstępu) dokonana do dnia 3 października 2018r. na konto Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach Nr 68 8795 0005 2001 0019 3715 0001 z dopiskiem VII„SPOTKANIE POKOLEŃ”. Wpłaty będzie też można dokonać, podobnie jak w poprzednich latach, bezpośrednio przy wejściu na imprezę lub w dniach wcześniejszych w sekretariacie szkoły. Prosimy jednak, jeżeli będziecie Państwo zdecydowani, o wpłaty na konto bankowe, ponieważ ułatwi to znacznie zaplanowanie i organizację cateringu.

Ewentualne pytania czy też propozycje i uwagi prosimy kierować do przewodniczącej Zarządu Stowarzyszenia Renaty Kochan (tel. 730 600 460; e-mail renkochan@wp.pl) lub do sekretariatu szkoły (tel. 18 3535185).

Jednocześnie serdecznie prosimy o przekazywanie wiadomości o spotkaniu koleżankom i kolegom, z którymi macie Państwo kontakt. Możliwości Organizatorów w tym zakresie są ograniczone do Internetu i lokalnych środków przekazu. Nie jesteśmy w stanie sprostać wysiłkowi i kosztom osobistego pisemnego zapraszania Absolwentów. Z pewnością zabawa będzie lepsza, jeśli przyjdziecie z grupą kolegów i koleżanek!

Z radością powitamy Was w naszych murach i dołożymy wszelkich starań, by spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz zachęciło do kontynuacji tej tradycji!

Zapraszamy także na ZJAZD KOLEŻEŃSKI ABSOLWENTÓW ’73 Z OKAZJI 45 – LECIA MATURY, który odbędzie się w ramach VII„SPOTKANIA POKOLEŃ”, 6 października 2018r. (sobota) w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach,  ul. Kromera 1. Sprawami organizacyjnymi dotyczącymi Zjazdu zajmują się przedstawiciele dawnych klas.

 

Gorlickie Stowarzyszenie Przyjaciół Kromera, istniejące od roku 2003 wspiera działalność I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach.

Do celów Stowarzyszenia należą między innymi:

 • tworzenie i realizowanie projektów służących rozwojowi i promocji szkoły
 • kultywowanie tradycji szkoły
 • utrzymywanie i poprawa bazy materialnej i wyposażenia szkoły
 • promowanie uczniów
 • utrzymywanie więzi między wychowankami
 • podejmowanie działań na rzecz integracji społeczności szkolnej

Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez:

 • inspirowanie w środowisku lokalnym oraz poza nim działań na rzecz rozwoju szkoły
 • pomoc w finansowaniu uczestnictwa uczniów w konkursach, olimpiadach oraz innych formach aktywności naukowej, sportowej i artystycznej
 • nawiązywanie kontaktów w celu pozyskiwania źródeł finansowania
 • gromadzenie środków finansowych i rzeczowych
 • organizowanie imprez kulturalnych i sportowych
 • działalność wydawniczą

Od początku swojego istnienia Stowarzyszenie mocno zaznacza swoją obecność w życiu Szkoły oraz naszego miasta.

Dzięki wsparciu Przyjaciół Kromera rokrocznie dofinansowywane są wyjazdy uczniów na liczne konkursy i olimpiady, nagrody dla uczniów, powiększana jest baza szkoły.

Corocznie organizowane Spotkania Pokoleń gromadzą powiększającą się grupę absolwentów naszej szkoły z różnych roczników. W roku 2016 Stowarzyszenie zorganizowało  wystawę p.t. „Gorlicki Kromer” eksponowaną w Pawilonie Historii Miasta przy gorlickim rynku w sierpniu 2016 r. Na ekspozycję złożyły się dwie części: wystawa fotografii i pamiątek, dokumentujących głównie funkcjonowanie szkoły w latach 1906 – 1945 (18 tablic) oraz 15 tablic – obrazów przedstawiających budynek szkolny.

Stowarzyszenie współorganizowało też obchody 110- lecia istnienia naszej szkoły w dniu 24 września 2016.

Zapoznaj się z HISTORIĄ STOWARZYSZENIA

Konto Gorlickiego Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kromera w Gorlicach:

Nr 68 8795 0005 2001 0019 3715 0001

Adres: ul. Kromera 1, 38-300 Gorlice

KRS: 0000169990
NIP: 7381963672
Regon: 852732947

Statut Stowarzyszenia Przyjaciol Kromera

Zostań członkiem naszego Stowarzyszenia! Wypełnij deklarację i prześlij ją na adres:

Stowarzyszenie Przyjaciół Kromera,

ul. Kromera 1, 38-300 Gorlice

DEKLARACJA CZŁONKOWSKA SPK

 

Stowarzyszenie Przyjaciol Kromera

 

Dodaj komentarz