Niemiecki i sport mogą sprawiać przyjemność!

  • Sportunterricht im Fitnessclub Olimp

W dniu 18 maja(grupa klasy 1e) oraz 25 maja (grupa klasy 1d) wybrała się z nauczycielką języka niemieckiego panią Moniką Sopalą na zajęcia w klubie fitness Olimp. Tematyka zajęć dotyczyła sportu. Młodzież pracowała w grupach a potem prezentowała swój  temat – np. „Jestem za leniwy aby uprawiać sport”, „Lekcja wfu – nie, dziękuje”, czy też „Nie wyobrażam sobie życia bez sportu”.

Ćwiczyliśmy również zadania do matury ustnej dotyczące sportu. Na zakończenie zajęć nadeszła chwila relaksu – czyli zajęcia praktyczne. Przy muzyce jeździliśmy na rowerkach – tzw. spinning. Budujące jest to, ilu młodych ludzi zaraz po szkole idzie trenować, odprężyć się i zmęczyć. W klubie spotkaliśmy uczniów naszej szkoły – serdecznie pozdrawiamy :-)

I kto twierdzi, że niemiecki jest nudny i bez sensu, niech żałuje, że nie było go tam z nami. Jedno jest pewne – Ich kann mir mein Leben ohne Sport nicht vorstellen – czyli nie wyobrażam sobie życia bez sportu.

Zajęcia pokazały, że umiemy się porozumiewać w języku niemieckim, współpracować ze sobą i argumentować. Potrafimy też aktywnie spędzać czas i to nie tylko przed telewizorem i komputerem.

Deutsch und Sport konnen  doch Spass machen! :-)

                                                                               Niemiecki i sport mogą sprawiać przyjemność!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.