Napisaliśmy 990 listów w obronie praw człowieka!

W piątek 7 grudnia odbył się w naszej szkole już IX Maraton Pisania Listów Amnesty International. W tym roku napisaliśmy 990 listów!

Idea Maratonu pojawiła się w naszej szkole już w 2010 roku, kiedy byliśmy zaangażowani w europejski projekt Comenius pod tytułem „Nasze dziedzictwo jako prawa, szacunek, obowiązki”. Zorganizowaliśmy wtedy pierwszy Maraton, podczas którego napisaliśmy 60 listów :-)

Maraton Pisania Listów stał się w naszej szkole świętem praw człowieka, które wymaga wielu przygotowań i zaangażowania ze strony społeczności szkolnej. Jak co roku, przeprowadziliśmy zbiórkę makulatury koordynowaną przez panią Ewę Obstalecką- Aplas (zbiórka przyniosła ponad tonę makulatury- równowartość 17 drzew! ) oraz 3 akcje sprzedaży ciast. W holu szkoły zawiesiliśmy kolorową wystawę promującą prawa człowieka i prawa dziecka.

W pisaniu listów wzięła udział większość społeczności szkolnej, emerytowani nauczyciele naszej szkoły, gorliczanie, absolwenci oraz zaproszeni goście. Dziękujemy Pani Staroście Marii Gubale, Panu Burmistrzowi Rafałowi Kukli, Panu Wiceburmistrzowi Łukaszowi Bałajewiczowi, członkowi Zarządu Powiatu a naszemu dawnemu dyrektorowi Panu Jerzemu Nalepce, Paniom Jadwidze Wójtowicz (Radnej Sejmiku Małopolskiego oraz dyrektor Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną) i Pani Anecie Honek oraz Panu Tomaszowi Kubale- dyrektorowi MDK.

Szczególnie dziękujemy Pani Staroście Marii Gubale za złożenie pierwszej wizyty w naszej szkole!

Nasze zaproszenie przyjęły też liczne szkoły z miasta oraz terenu powiatu gorlickiego. Dziękujemy już za kolejne przyjście i napisanie listów uczniom i nauczycielom z  Miejskiego Zespołu Szkół nr 1, 5 oraz nr 6, Szkół Podstawowych z Dominikowic, Szymbarku oraz Stróżówki.

Szczególnie dziękujemy grupie młodzieży wraz z nauczycielką z Zespołu Szkół Zawodowych im. K. Pułaskiego, którzy byli pierwszą szkołą średnią z naszego miasta, która wzięła udział w Maratonie :-)

Przygotowanie tak dużego przedsięwzięcia wymagało pracy wielu osób.Uczniowie Patrycja Wójtowicz z 3b, Kamil Zagórski i Oskar Woźniak z 2c oraz Paulina Jodłoś, Rita Słota i Antonina Markowicz z 3c przedstawiali gościom tematykę praw człowieka oraz postaci bohaterów tegorocznego maratonu. Uczniowie i uczennice klas 1c, 2c i 2d pełniły dyżur na korytarzu i w salach gdzie pisaliśmy listy. Ciasta na rzecz Maratonu przekazali Julita Praiznar, Dawid Rodak, Oskar Woźniak z klasy 2c, Aleksandra Wójtowicz z klasy 3a, Diana Grądalska, Patrycja Lentner z klasy 3b  oraz Michał Słomski z klasy 3c.

Zdjęcia wykonali Jakub Wszołek i Julia Konieczny z klasy 3a oraz pani Małgorzata Kret. Wywiady z uczestnikami przeprowadzała Anna Kimla z 2d. Dziękujemy też gorlice.tv za nakręcenie reportażu z naszego wydarzenia.

Maraton zorganizowały panie Joanna Łopata, Alicja Honek, Joanna Nalepka- Sanek i Monika Sopala, przy pomocy pań Małgorzaty Kret i Ewy Obstaleckiej- Aplas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.