Napisaliśmy 198 listów!

13 grudnia w naszej szkole uczniowie już po raz czwarty wzięli udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. W godzinach 8:30- 13:30 chętni uczniowie napisali listy w obronie praw człowieka 15 bohaterów tegorocznego maratonu. Trójka więźniów z Placu Błotnego z Rosji, Jabeur Mejri z Tunezji, skazany za komentarze na Facebooku oraz Miriam López, ofiara gwałtu z Meksyku, to tylko niektóre z osób, którym w tym roku pomagali nasi uczniowie i inni ludzie w Polsce.

W tym roku odbył się już XIV Maraton pisania listów, zorganizowany w 430 miejscach w Polsce. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane były ręcznie listy w obronie konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. W całym kraju pisaliśmy listy w weekend 14-15 grudnia, a w szkołach także w tygodniu poprzedzającym. List mogła napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. W naszym kraju napisaliśmy 200 000 listów, a na świecie ponad milion!

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy pisane ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. Dlatego co roku Amnesty International organizuje Maraton Pisania Listów, a przez cały rok działamy w ramach Pilnych Akcji. Więcej informacji na stronie Amnesty.

Pisanie listów w naszej szkole zorganizował Szkolny Klub Europejski i Bibliotekę Szkolną, kierowany przez panie Alicję Honek, Joannę Łopatę oraz Małgorzatę Kret.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.