Matura próbna

Informacja Dyrektora Liceum

dla uczniów klas trzecich w sprawie organizacji próbnych egzaminów maturalnych.

Zgonie z komunikatem MEN z dnia 17.02.2021 roku uczniowie klas trzecich mogą wziąć udział w tzw. próbnej maturze.

W naszej szkole egzaminy próbne zostaną przeprowadzone w wersji on-line zgodnie harmonogramem  zamieszczonym na stronie :

 https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/od-3-do-16-marca-tzw-probne-egzaminy-maturalne-organizowane-przez-centralna-komisje-egzaminacyjna

Materiały do przeprowadzenia egzaminu  zostaną  zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl), na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych oraz na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki w dniu, w którym będzie przeprowadzany test z danego przedmiotu, odpowiednio o godz. 9:00 lub 14:00.  Zadaniem piszących będzie pobranie materiałów  egzaminacyjnych i samodzielne napisanie egzaminu w godzinach w/w.

 Gotowe prace zostaną omówione z nauczycielem przedmiotu na najbliższych zajęciach.

W dniach 3 i 4 marca lekcje zgodnie z planem będą odbywały się od godziny 13.20, zaś        w dniu 5 marca od godz. 12.20.  Uczniowie przystępujący w dniach 3-5 marca do egzaminów rozpoczynających się od godz. 14- tej są zwolnieni z zajęć.

Od dnia 8 marca, uczniowie, którzy chcą skorzystać z egzaminów próbnych z pozostałych przedmiotów  wskazanych  w deklaracjach maturalnych są zwolnieni z udziału w lekcjach planowanych  w tym samym czasie co egzamin.

Uwaga do danego egzaminu próbnego mogą przystąpić tylko ci uczniowie, którzy wskazali ten egzamin w deklaracji maturalnej.   Pozostali uczniowie mogą to zrobić w dowolnym czasie  poza godzinami lekcyjnymi.

Klasy pierwsze i drugie w dni egzaminu próbnego realizują zajęcia zgodnie z planem.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.