Matematyka Bez Granic- uroczysta gala na UJ

W dniu 9 czerwca klasa 1 a odwiedziła wydział Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie miało miejsce rozdanie nagród w konkursie Matematyka Bez Granic, w którym klasa ta zajęła 2 miejsce w województwie małopolskim. Po powitaniu ze strony organizatorów uczniowie wraz z opiekunami wysłuchali wykładu dr Krzysztofa Ciesielskiego „A zdarzyło się to w Krakowie 100 lat temu, na Plantach…”

Kolejno nastąpiło uroczyste rozdanie nagród gdzie uczniom towarzyszyli przedstawiciele władz powiatu Pan wicestarosta Jerzy Nalepka i Pan Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla wraz z dyrektorem szkoły Panem Janem Drożdżem i nauczycielką matematyki panią Barbarą Zawilińską.

Następnie młodzież podzielono na dwie grupy, które wzięły udział w warsztatach p.t. „Proste eksperymenty na ludziach” i „Matematyka w ubezpieczeniach i nie tylko” prowadzone przez studentów wydziału.

Dzień ten pozwolił uczniom przekonać się jak wiele zastosowań ma matematyka w życiu codziennym i dlaczego warto zgłębiać ta dziedzinę wiedzy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.