Łukasz Zimowski zwycięzcą Olimpiady Przedmiotowej ” Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

     Miło nam poinformować, że uczeń klasy II d Łukasz Zimowski zajął 1. miejsce w XI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej ” Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego 1887-1922. O niepodległą i granice Rzeczpospolitej”. Patronat nad olimpiadą sprawował Prezydent RP, MON oraz MEN. Do etapu centralnego zakwalifikowanych zostało 50 uczniów, którzy po etapie okręgowym i centralnym (część I) uzyskali największą ilość punktów.

Etap centralny odbył się w Warszawie w dniach 7-9 czerwca 2018r. Podczas dwudniowych zmagań sprawdzana była wiedza z zakresu konkurencji: broń i barwa, geografia militarna, eksponat muzealny, malarstwo batalistyczne, znaki i odznaczenia, poezja i literatura, pieśń, Warszawa 1887-1922 oraz oprowadzania po wylosowanym zabytku Warszawy.

Jest to ogromny sukces naszego ucznia zawłaszcza, że wiąże się on z uzyskaniem indeksu na wydziały prawa wszystkich uczelni wyższych (w tym UJ oraz Uniwersytet Warszawski) oraz zwolnienie z matury z historii.

Gala w Galerii Porczyńskich, która kończyła olimpiadę miała bardzo uroczystą oprawę, nawiązującą do Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Opiekunem ucznia był Jerzy Tomasik

IMG_1122

Na zdjęciu Łukasz z powstańcami warszawskimi z klubu kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari: płk Danutą Gałkową ps. Blondynka i płk Bronisławem Maciaszykiem ps. Józef

 

IMG_1111

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sukcesy uczniów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.