Lekcja na 12 Gwiazdek

3 listopada klasa europejska 2 b wzięła udział w „Lekcji na 12 gwiazdek”- spotkaniu prowadzonym przez ekspertów Wyższej Szkoły Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie.

Jako temat naszego spotkania, spośród czterech zagadnień dotyczących współczesnego człowieka, wybraliśmy „Unię i świat: Unię Europejską i kryzys migracyjny” i o godzinie 9:45 zaczęliśmy nasze zajęcia z koordynatorami tego projektu, czyli Sylwią Mazur oraz Mykolajem Voroninem.
Naszym pierwszym zadaniem było wypisanie dwóch rzeczy, które lubimy w Europie. Padło wtedy wiele ciekawych oraz różnorodnych haseł jak: kultura, jedzenie, strefa Schengen, różnorodność, jedność czy ludzie. Omówiliśmy każde z nich i przeszliśmy do działań Unii Europejskiej w 2016 roku. Zajęliśmy się głównie dwoma tematami: problem oraz pomoc legalnym imigrantom lub uchodźcom. W materiałach, które dostaliśmy mieliśmy znaleźć informacje na ten temat i jedna osoba z każdej grupy przedstawiała opracowane przez nas zagadnienie.

W kolejnej części zajęć przyjrzeliśmy się Konwencji Genewskiej i szczegółowo omówiliśmy warunki, na podstawie których można uzyskać status uchodźcy. Jest ich wiele i są one aktualne do dziś, zawierają wszystkie problemy, z którymi borykają się ludzie prześladowani. Na zakończenie czekał nas  quiz dotyczący Wspólnego Europejskiego Systemu Azylowego. Zawierał on głównie definicje dyrektyw oraz rozporządzeń związanych z procedurami przyznawania azylu.

Ostatnim punktem było wspólne zdjęcie oraz rozdanie nagród osobom szczególnie aktywnym podczas zajęć. Klasa zgodnie zaliczyła tą lekcję do udanych i mamy nadzieję na
więcej takich zajęć :-)

Napisała Paulina Barnowska, 2 b

Obejrzyj FILM nakręcony przez Gorlice.tv

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.