Kromer w ogólnopolskim programie PINaP

W dniach 20 – 21 września na Wydziale Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ w Krakowie odbyła się konferencja podsumowująca trwający dwa lata ogólnopolski projekt „PINaP – innowacyjne nauczanie przyrody w szkołach ponadgimnazjalnych”. W konferencji uczestniczyli nauczyciele z 20 szkół tn_20150920_151724biorących udział w projekcie ( w tym dwóch nauczycieli z I LO im. M. Kromera w Gorlicach – Robert Góra i Sławomir Deda) oraz zaproszeni z całej Polski nauczyciele, dyrektorzy i doradcy metodyczni. W ramach podsumowania podczas drugiego dnia Konferencji zorganizowano dla przybyłych gości warsztaty prowadzone przez pracowników naukowych UJ oraz w/w nauczycieli z I LO.

Zajęcia „U progu nowoczesnego świata – lekcja Przyrody według PINaP” prowadzone przez Roberta Górę i Sławomira Dedę cieszyły się dużą popularnością i były bardzo pozytywnie odebrane i wysoko ocenione przez uczestników. Wymiernym efektem uczestnictwa naszej szkoły w projekcie są uzyskane pomoce dydaktyczne do przyrody, platforma blended-learningowej wspomagająca proces nauczania i uczenia się oraz wydany 11 tomowy podręcznik do tego przedmiotu zawierający program innowacyjnego nauczania oraz scenariusze lekcji – współautorami tego podręcznika są Robert Góra i Sławomir Deda.

W oparciu o ten program nauczania prowadzone są od ubiegłego roku lekcje przyrody w klasie obecnie już III d. W ramach projektu uczniowie brali także udział w zajęciach praktycznych na UJ, a efekty ich pracy w trakcie wdrażania projektu były przedstawione podczas konferencji na wystawie w holu głównym Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej UJ.

W podziękowaniu za aktywny udział w projekcie i zaangażowanie nauczycieli przyrody szkoła jak i nauczyciele uzyskali pamiątkowe certyfikaty potwierdzające wdrażanie projektu w I LO w Gorlicach.

tn_Zdjęcie0477

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.