Kromer w Monachium

W dniach 11- 16 września międzyklasowa grupa młodzieży pod opieką mgr Moniki Sopali i mgr Sławomira Dedy przebywali w Bawarii zwiedzając Monachium i jego okolice.

W trakcie pobytu uczestnicy dość dokładnie zwiedzili miasto Monachium- rynek główny zwany Marienplatz, Nowy Ratusz- perła neogotyku, Alte Pinakotek- muzeum słynące ze zbiorów obrazów, stadion Allianz Arena- Bayern Muenich (szczególnie miejsca związane z Robertem Lewandowskim ;-) )Uniwersytet Ludwika, gdzie profesor Sebastian Rebay opowiedział o antynazistowskim ruchu oporu Biała Róża i rodzeństwie Scholl (polecamy film „Sophie Scholl”) oraz wzięli udział w otwarciu tradycyjnego Oktoberfest.

Poza stolicą Bawarii uczniowie wraz z opiekunami zwiedzili obóz koncentracyjny w Dachau oraz zwiedzili też zamek Neuschwanstein znajdujący się w miejscowości Schwangau w Alpach. Zamek ten posłużył Waltowi Disneyowi jako inspiracja do logo jego wytwórni filmowej.

Był to niezapomniany czas dla wszystkich uczestników wycieczki. Dzięki zaangażowaniu pani Moniki Sopali, udało się pozyskać środki na wyjazd dla młodzieży i zorganizować wycieczkę w naprawdę budżetowy sposób.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.