Konkurs Piosenki Patriotycznej

W czwartek, 14 listopada, mieliśmy przyjemność oglądać zmagania naszych utalentowanych uczniów biorących udział w I Szkolnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej „Bo wolność niejedno ma imię”.

Organizatorom udało się połączyć historię i obchody święta narodowego z muzyką, co dało bardzo interesujący efekt. Uczestnicy zaśpiewali piosenki kojarzące się z Polską oraz odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Jury stanęło przed ciężkim wyborem, gdyż wszystkie wykonania były na bardzo wysokim poziomie.

Ostatecznie wybrano zwycięzców: III miejsce przyznano: Klaudii Druciak i Adamowi Szwajcowskiemu oraz Julii Sokołowicz i Bożenie Honkowicz , II miejsce:  Anecie Ptak i Angelice Padoł oraz Pawłowi Szmigielskiemu. I miejsce zajęła Elżbieta Rząca i to właśnie do niej powędrowała statuetka z wizerunkiem Nike – greckiej bogini zwycięstwa.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Kontynuacją konkursu był koncert zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach pod hasłem „Mieszkam w Polsce…”. Cały wieczór upłynął w miłej atmosferze. Po raz pierwszy obchodziliśmy Święto Niepodległości w tak rozśpiewany sposób, ale organizatorzy mają nadzieję, że stanie się to tradycją.

opracowała: Anna Augustyn

Obejrzyj film TU

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.