Dnia 17 marca w ramach projektu Erasmus+ pod tytułem „Niebo w zasięgu” odbył się koncert „Na Orbicie” organizowany przez naszą szkołę oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach.

Było to pierwsze tego typu wydarzenie, które miało miejsce w murach Kromera i cieszyło się dużą popularnością. Wielu gorliczan w różnym wieku postanowiło spędzić swój piątkowy wieczór razem z nami. Na widowni nie mogło zabraknąć pana dyrektora oraz innych nauczycieli. Podczas koncertu artyści z naszego liceum oraz MDK-u wykonali utwory polskich jak i zagranicznych twórców. Gwiazdą wieczoru był zespół The Losers, który swoimi rockowymi kawałkami owinął publiczność wokół palca. Czas pomiędzy występami umilali nam zabawni prowadzący, Wiktor Rafa oraz Zofia Smołkowicz, zaskakując nietuzinkowymi anegdotami o Kosmosie, które rozbawiały publikę.

Wszyscy uczestnicy bawili się wspaniale, a oto opinie niektórych z nich: Adrian Rogala, kl. 1b: „Na koncert przyszedłem za namową koleżanki, która tam występowała. Miałem zostać tylko na chwilę, ale tak mi się spodobało, że zostałem do końca. Przekonałem się do tego typu wydarzeń i mam nadzieję na powtórkę za rok.” Dominika Łaś kl. 2f: „Bardzo czekałam na ten koncert, bo lubię występy na żywo. Na takich wydarzeniach zawsze panuje świetna atmosfera. Najbardziej podobało mi się wykonanie piosenki „Noc Komety” Budki Suflera przez Marlenę Klajn.”

Gdybyście szukali piosenek lub wykonawców z koncertu, oto oni:

1. Julia Rak (1f), Magdalena Tatko (1f) , Kuba Wszołek (1a) – „Diamonds” Rihanna

2. Maciek Pachana (2e) i Piotr Kukuła (2e) – „Tears In Heaven” Eric Clapton

3. Małgosia Przybycień (3b) – “Konstelacje” PIN

4. Klaudia Spyrka (2e)– „We`ll be the Stars” Sabrina Carpenter,

5. Gabrysia Łasak (2d) – “Imagine” John Lennon

6. Marlena Klajn (3c)– “Noc Komety” Budka Suflera

7. Zuzia Śliwa (1c) – “Black Hole Sun” Soundgarden

8. Karolina Guzik (3e) – “Aleja Gwiazd” Zdzisława Sośnicka.

 

Występujące z MDK-iem: Małgosia Przybycień, Marlena Klajn, Justyna Ryba, Julia Rak, Ania Mucha wykonywały piosenki Kayah, Brathanków, zespołu Bajm i Natalii Kukulskiej w akompaniamencie zespołu nauczycieli z MDK.

Tekst: Paulina Barnowska i Patrycja Wójtowicz kl. 1b

Zdjęcia : Klaudia Rymek kl. 1b i Kuba Wszołek kl. 1a.

Filmowanie : Aleksandra Wójtowicz, 1a.

Zachęcamy do obejrzenia klipów z koncertu :-)

Share →


Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress