Kolejne sukcesy uczniów

Z przyjemnością informujemy o kolejnych sukcesach uczniów Kromera.

Do II etapu XII Olimpiady Międzynarodowej Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Ekonomiczno-Humanistyczną z siedzibą w Bielsku-Białej oraz College „The Top” z siedzibą w  Krakowie zakwalifikowali się uczniowie:

język angielski:  Wojciech Sokołowski IIIa, Aleksandra Lewińska IIIA, Aleksander Gorczyca IIIa, Katarzyna Jarek IIIb, Aneta Gucwa IIb

język niemiecki: Luiza Misiołek IIe

Opiekunami uczniów są: Joanna Węgłowska, Joanna Łopata, Marzena Pachana, Elżbieta Walerowska

 

W dniu 15 lutego 2013r zakończyło się na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie XIII Wojewódzkie Seminarium Astronomiczno-Astronautyczne oraz finał Okręgowy Konkursu na Referat z Zakresu Astronomii i Astronautyki orgamizowany przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii i Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach. Uczennica Aleksandra Rzepka z klasy IIc zajęła w nim III miejsce , przegrywając tylko z dwójką uczestników z V LO w Krakowie i jako laureatka konkursu zakwalifikowała się do etapu Ogólnopolskiego, który odbędzie się 21-23 marca w Grudziądzu. W seminarium i konkursie brały też udział uczennice Anna Augustyn i Aneta Ptak także z kl IIc.

Opiekunem uczennic jest R. Góra.

 

Finalistami etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy o Integracji Europejskiej zostali Angelika Szura oraz Mateusz Ślęzak z kl. IIIC  (opiekun Jerzy Tomasik)

Do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Prawie zakwalifikowali się Anna Augustyn z kl. IIC oraz Kacper Kamiński z kl. IIIC (opiekunowie: Ewa Klimek, Jerzy Tomasik).

26 stycznia odbyły się zawody okręgowe olimpiady biologicznej do którego zostały zakwalifikowane 4 osoby z naszej szkoły:
Anna Dziubyna – II E, Dominika Skowronek – IIIG, Ewa Świndryk – IIIG, Piotr Przybycień – IIIG
Test rozwiązywało 2529 uczniów w kraju, w tym 296 w okręgu krakowskim. Najwyższy wynik w kraju- 91pkt, a uczeń naszej szkoły Piotr Przybycień został laureatem – uzyskując wynik 84pkt. i zajmując 3 miejsce w okręgu. Opiekunką uczniów jest mgr Teresa Cetnarowska.

Katarzyna Pawska, uczennica klasy IIIC została finalistką etapu wojewódzkiego XXXIX Olimpiady Historycznej – opiekunem uczennicy jest mgr Jerzy Tomasik.

Uczniowie Dominik Szura z klasy ID i Maciej Marcinowski z klasy IID zostali laureatami etapu rejonowego Olimpiady Tematycznej „Losy  Żołnierza” i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego- opiekunowie uczniów to mgr Ewa Klimek i mgr Jerzy Tomasik.

Serdecznie gratulujemy!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz