Jaromir Tomasik laureatem etapu centralnego 47. Olimpiady Biologicznej

Jaromir Tomasik laureatem etapu centralnego 47. Olimpiady Biologicznej oraz reprezentantem Polski w Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej.

Z radością informujemy, że uczeń klasy II e Jaromir Tomasik uzyskał tytuł laureata etapu centralnego 47. Olimpiady Biologicznej zajmując 3 miejsce na 93 uczestników zawodów centralnych. Sukces ten gwarantuje Jaromirowi przyjęcie na kierunek lekarski dowolnie wybranej przez niego uczelni medycznej, a także zwolnienie z matury z biologii.

Wynik Jaromira zadecydował o powołaniu do reprezentowania Polski w Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej, która odbędzie się 15-22 lipca 2018r. w Teheranie.

Zawody centralne odbyły się w Warszawie w dniach 20-23 kwietnia. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi w pracowniach: statystyczno-filogenetycznej, biochemicznej, botaniczno-mykologicznej, zoologicznej. W kolejnym dniu przystąpili do egzaminu pisemnego i obrony pracy badawczej, którą musieli samodzielnie przygotować. Praca badawcza Jaromira okazała się być najlepszą pracą 47. Olimpiady Biologicznej (dodatkowe wyróżnienie).

Opiekunem ucznia jest Pani Teresa Cetnarowska.

Gratulujemy Jaromirowi i jego rodzicom tak ogromnego sukcesu.

 

IMG_2763            IBO2018

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.