Instalacja artystyczna w holu szkoły

Zapewne w czwartek 28 listopada wiele osób zastanawiało się co oznaczają historie dwóch młodych osób- Leny z Polski i Mii z Bangladeszu, zaprezentowane na oryginalnej wystawie w holu szkoły. W ten sposób chcieliśmy zwrócić uwagę na to jak różne jest życie człowieka w zależności od miejsca, w którym się urodził, czy  w kraju Unii Europejskiej, czy w Azji.

W związku z obchodzonym niedawno Dniem Praw Dziecka, Szkolny Klub Europejski pod opieką pań Alicji Honek, Joanny Nalepki- Sanek oraz Joanny Łopaty przygotował wystawę zwracającą uwagę na problem warunków pracy w przemyśle odzieżowym na Dalekim Wschodzie, gdzie produkowane są ubrania dla polskich firm.

Chcieliśmy uświadomić młodzież naszej szkoły jako konsumentów, w jakich warunkach produkowane są ich ubrania i jaki procent kosztu przykładowej koszulki jest wypłacany osobom szyjącym ubrania. Mimo że mieszkamy w Polsce, jako konsumenci mamy pośredni wpływ na to, czy przestrzegane są prawa pracowników przemysłu tekstylnego oraz na ich zarobki. Poprzez udział w kampaniach Clean Clothes możemy wywrzeć nacisk na firmy odzieżowe i przyczynić się do poprawy życia pracowników w Bangladeszu, Chinach czy  Kambodży.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej jak to jest zarabiać poniżej płacy minimalnej wejdź na stronę cleanclothes.pl i zagraj w grę:   GRUBYMI NIĆMI SZYTE .   Obejrzyj także SPOT REKLAMOWY  kampanii.

instalacja listopad 2013

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.