tn_20170324_193721

 

24 marca 2017  na podwórzu szkoły zorganizowaliśmy happening „Godzina dla Ziemi”, który stanowił włączenie się w ogólnoświatową akcję „Earth Hour”. Był to nasz pierwszy udział w tej akcji, nakłaniającej do zastanowienia się nad zmianami klimatycznymi i problemem zanieczyszczenia Ziemi światłem. Zdecydowaliśmy się włączyć w obchody „Earth Hour”, ponieważ celem realizowanego w naszej szkole projektu „Niebo w zasięgu” jest promowanie postaw ekologicznych.

Mieliśmy duże szczęście, ponieważ wydawało się że zachmurzone niebo uniemożliwi obserwacje astronomiczne zaplanowane na ten wieczór, jednak tuż przed godziną 19 niebo całkowicie się rozchmurzyło :-)

Podczas pierwszej części happeningu na wygaszonym podwórzu uczestnicy ( uczniowie, nauczyciele i sympatycy naszej szkoły) oglądali zdjęcia kosmosu wyświetlane na ścianie szkoły, pokaz laserów i malowali różne konstelacje farbami fluorescencyjnymi. Obserwowali też niebo szkolnym teleskopem- na bezchmurnym niebie doskonale widoczne były różne konstelacje.

Wszyscy czekali na główny punkt programu, którym był pokaz ognia zaprezentowany przez Teatr Eksperymentalny ERGO.  Taniec z pochodniami w wykonaniu młodych aktorów grupy oczarował widzów i wywarł wielkie wrażenie.

W ten sposób dzięki Zespołowi Erasmusa Gorlice dołączyły do licznych na świecie miast, które wzięły udział w „Godzinie dla Ziemi”.

 

Share →


Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress