W dniu 20 czerwca 2018 roku w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu odbyło się Forum Młodych Talentów organizowane przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Biuro Merytoryczne projektu Małopolskie Talenty w ramach projektu „Małopolskie Talenty”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Celem Forum było stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń oraz pobudzania inspiracji i motywacji u uczniów, a także zachęta do dalszego rozwoju  swoich talentów w zakresie kluczowych kompetencji.

Forum przeznaczone było dla uczniów, którzy uczestniczyli w zajęciach w Centrach Wsparcia Uczniów Zdolnych (CWUZ) w bieżącym roku szkolnym oraz dla ich nauczycieli. W Powiecie Gorlickim  CWUZ funkcjonuje w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach w ramach projektu „Małopolskie Talenty- szkoła ponadgimnazjalna- Powiat Gorlicki”.

Podczas FMT ogłoszono wyniki oraz przyznano cenne nagrody za  Konkurs na najlepszy projekt edukacyjny zrealizowany podczas zajęć w CWUZ. Miło nam poinformować, że na trzy zgłoszone projekty przez uczniów naszego CWUZ, dwa uzyskały I nagrodę, a jeden został wyróżniony.

Uczniowie nagrodzonych projektów mieli możliwość wystąpienia i zaprezentowania swoich osiągnięć.

I nagroda:

1) kompetencja matematyczno-przyrodnicza grupa I:

Temat:  „Do czego może się przydać rachunek różniczkowy i całkowy?”

Opiekun:  Anna Więcek

Zespół w składzie:
Michał Bieszczad – ZS Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach

Piotr Borowski – I LO im. M. Kromera w Gorlicach

Martyna Cięciwa – ZSE im. Jana Pawła II w Gorlicach

Dominik Czyżyk – I LO im. M. Kromera w Gorlicach

Justyna Kopystiańska – ZSE im. Jana Pawła II w Gorlicach

Natalia Kopystiańska – ZSE im. Jana Pawła II w Gorlicach

Gabriela Kozicka – ZSE im. Jana Pawła II w Gorlicach

Patrycja Liana – ZS Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach

Daniel Mikołajczyk – ZS Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach

Wojciech Połeć – I LO im. M. Kromera w Gorlicach

Wiktoria Przyboś – I LO im. M. Kromera w Gorlicach

Natalia Robak – ZS Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach

Jakub Słota – ZS Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach

Paweł Świder – ZS Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach

2) kompetencja matematyczno-przyrodnicza grupa II:

Temat:  „W jaki sposób można usprawnić pracę kelnera?”

Opiekun:  Henryk Karp

Zespół w składzie:

Martyna Bara – ZSE im. Jana Pawła II w Gorlicach

Wacław Dąbrowski – ZSZ im. K. Pułaskiego w Gorlicach

Zuzanna Drapała – ZSZ im. K. Pułaskiego w Gorlicach

Joanna Karp – LO im. S. Wyspiańskiego w Bieczu

Krzysztof Karp – LO im. S. Wyspiańskiego w Bieczu

Paulina Kosiba – ZSE im. Jana Pawła II w Gorlicach

Dorota Mazur – ZSE im. Jana Pawła II w Gorlicach

Kamil Mołda – ZS Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach

Karol Szpakowski – ZS Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach

Oliwia Świątek – ZS Nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach

Angelika Wilczek – ZSZ im. K. Pułaskiego w Gorlicach

Diana Wszołek – I LO im. M. Kromera w Gorlicach

Wyróżnienie:

Temat:  „Jak wykorzystując program do modelowania 3D, technologię druku 3D,  mikrokontroler Adruino, zaprojektować, wykonać i zaprogramować sterowane ramię robota?”

Opiekun:  Rafał Wrona

Zespół w składzie:

Michał Domin – I LO im. M. Kromera w Gorlicach

Sebastian Tarsa – I LO im. M. Kromera w Gorlicach

Jakub Zastępa – I LO im. M. Kromera w Gorlicach

 

Forum otworzył Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Pan Leszek Zegzda.

Share →











Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress