Ekotydzień w Kromerze już za nami…

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, w dniach 20-25 kwietnia w naszej szkole odbyło się „Ekologiczny Tydzień w Kromerze”, którego celem było promowanie proekologicznych postaw wśród społeczeństwa a także budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

W ramach wydarzenia na terenie naszej szkoły została przeprowadzona zbiórka makulatury, plastikowych butelek typu PET oraz nakrętek. Łącznie udało się zebrać ponad 800 kg odpadów!

Młodzież wraz z nauczycielami chętnie włączyła się w zbiórkę pod hasłem: „Posprzątaj miasto po zimie” zorganizowaną w ramach Gorlickich Dni Ziemi. Udało nam się zebrać łącznie około 40 worków śmieci zalegających w często uczęszczanych przez spacerowiczów miejscach w mieście.

W ramach Ekotygodnia odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny pod patronatem powiatowego oddziału Ligi Ochrony Przyrody. Młodzież wykazała się wysokim poziomem wiedzy na temat aktualnych problemów ekologicznych. Zwycięzcom gratulujemy!

Ekotydzień w Kromerze zostało zorganizowane przez Szkolne Koło Naukowe Medyczno-Przyrodnicze oraz grupę Ekobohaterów z Kromera (młodzież z klasy 2f), która podczas trwania Ekotygodnia na swoim fanpage’u uświadamiała młodzież na temat problemów zmian klimatu.

Grupą Ekobohaterów i akcją Ekotydzień kieruje dr Magdalena Semla- Kurzawa. Do zbiórki odpadów włączyła się młodzież z klas 2c4 i 2c pod opieką pań Joanny Nalepki- Sanek, Moniki Sopali i Joanny Łopaty

Poniżej prezentujemy fotorelację z „Ekotygodnia w Kromerze”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.