Dzień Języków Obcych

Dnia 27.03.2013 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. W tym roku mogliśmy obejrzeć przedstawienia w trzech językach:  angielskim, niemieckim i rosyjskim oraz usłyszeć dwie piosenki łemkowskie.

Klasa II c, pod opieką  mgr Magdaleny Górskiej, zaprezentowała sztukę ,,Romeo& Juliet” . Grupa zdominowana przez płeć piękną  przybliżyła nam  historię miłości znaną od wieków lecz przybraną we współczesne realia. Nie zabrakło elementów humorystycznych jaki i tragicznych. Byliśmy świadkami zabawnej sceny balkonowej, balu, który nie mógł się skończyć, ale i tragicznej śmierci zakochanych. Część tekstów wypowiedziana w języku polskim umożliwiła widzom jeszcze lepsze zrozumienie treści.

Widowisko ,,Aschenputtel” w reżyserii mgr Moniki Sopali zostało przygotowane przez klasę Ib . Była to unowocześniona, bardzo humorystyczna wersja dobrze znanej bajki pt. ,,Kopciuszek”. Kreatywność twórców pozwoliła nam przeżyć niesamowite emocje, nie zabrakło też elementów zaskakujących, do których z pewnością zalicza się pojawienie się postaci Justina Bibera. Oglądając naszych młodych aktorów nie można było się nudzić. Szczególna uwagę przykuła rola wylewającej łzy asystentki. Niezwykłe wrażenie wywarła na widowni łatwość z jaką występujący posługują się językiem niemieckim.

W baśniowe klimaty przeniosła nas natomiast opowieść w języku rosyjskim pt. ,,Królewna Żabka”, przygotowana przez klasy If i IId, nad którymi czuwała mgr Monika Tylawska. Widowni do gustu przypadły zwłaszcza role zwierzęce. Aktorzy, którzy się w nie wcielili wykazali się wielkim zaangażowaniem. Nie zabrakło też oczywiście przedstawicieli rodu królewskiego czy Baby Jagi. Nawet osoby  nie znające języka rosyjskiego mogły się dobrze bawić dzięki ogólnemu wyrazowi artystycznemu.

Wszystkie przedstawienia reprezentowały wysoki poziom. Widownia uległa czarowi naszych młodych talentów, a humorystyczne sceny często doprowadzały ją do wybuchów śmiechu. Wszystkie grupy należy pochwalić za kreatywność wykonania, ciekawe stroje i aranżacje.

Miłym akcentem był występ muzyczny przybliżający nam kulturę łemkowską. Chór dziewcząt wystąpił przy akompaniamencie skrzypiec. Występujące osoby ubrane były w tradycyjne stroje łemkowskie, co również stanowiło miły akcent.

W przerwach między kolejnymi występami wyświetlana była prezentacja ukazująca symbole charakterystyczne dla Wielkiej Brytanii, Niemiec i Rosji, co pozwoliło przybliżyć nie tylko języki, ale także obyczajowość tych krajów.

Wszystkim aktorom gratulujemy talentu aktorskiego, a także zdolności lingwistycznych, mamy nadzieje że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję podziwiać was na scenie. Dziękujemy także opiekunom, którzy czuwali nad organizacją i przebiegiem tego wydarzenia. Dzień ten był miłą odmianą od tradycyjnych lekcji. Jak mogliśmy zobaczyć, nauka języków wcale nie musi być nudna. Liczymy, że uda się zorganizować więcej takich atrakcji w naszej szkole.

Prezentacja slajdów została przygotowana przez uczniów pod nadzorem mgr Alicji Honek, a plakaty zdobiące korytarze oraz salę 23 opracowali uczniowie mgr Joanny Nalepki-Sanek. Nad całością organizacji Dnia Języków Obcych czuwała mgr Marzena Pachana.

A&A&A

Sprawozdanie opracowały: Anna Augustyn, Aneta Ptak, Aleksandra Rzepka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.