Dzień Dawcy Szpiku Kostnego

Zapraszamy pełnoletnich Kromerian- uczniów, absolwentów, nauczycieli i pracowników na Dzień Dawcy Szpiku Kostnego, który odbędzie się w naszej szkole we wtorek, 25 lutego, w trakcie lekcji 3, 4 i 5. W tym dniu będzie można zarejestrować się w polskiej bazie dawców szpiku kostnego.
Wydarzenie poprzedziła akcja informacyjna w klasach trzecich, ale jeśli jesteś pełnoletnim uczniem klasy drugiej, możesz przyjść i porozmawiać na temat warunków zostania dawcą.

Przeczytajcie historię Michała, który czeka na swojego Dawcę:

„To był moment. A później wszystko się zmieniło. W grudniu zeszłego roku źle się poczułem – każdemu się zdarza. Niestety, po serii badań stwierdzono u mnie niedokrwistość aplastyczną. Co to oznacza? Co 3 dni mam przetaczaną krew i prawdopodobnie będę potrzebował przeszczepienia szpiku kostnego od niespokrewnionego dawcy, aby móc dalej żyć. Jeszcze w listopadzie mogłem robić wszystko to, co kocham. Teraz swoje pasje, szkołę i spotkania z kolegami zamieniłem na szpitalne łóżko.

Mam na imię Michał i mam do Ciebie prośbę. To nic trudnego. Zarejestruj się w bazie Fundacji DKMS i powiedz swoim bliskim o tym, jak łatwo zostać Dawcą szpiku. Dla Was to tylko 10 min, ale dla mnie i innych chorych to może być całe życie.”

87454637_10157597411053005_6985152308464058368_o

Może to Ty jesteś „bliźniakiem genetycznym” osoby chorej na nowotwór krwi? Przyjdź do sali 23 we wtorek i zarejestruj się!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.