Szkolny Klub UNESCO prowadzony przez pana Sławomira Dedę i panią Iwonę Boratyńską we współpracy z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zorganizował medialny pokaz stałej wystawy muzeum, w którym udział wzięli uczniowie klas humanistycznych naszej szkoły. W dniu 23 października 2014 o godzinie 10:30 odbyła się internetowa transmisja zajęć edukacyjnych prowadzona na żywo przez aktorkę Marię Seweryn i prezentera Macieja Orłosia.
W trakcie lekcji uczniowie poznali wystawę: przenieśli się do XVI-wiecznego Krakowa, stanęli pod zdobnym sklepieniem XVII-wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i trafili na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy. Uczniowie szkół ponadpodstawowych przeszli też przez galerię opowiadającą o Zagładzie. Zwieńczeniem podróży była rozmowa na temat współczesnej społeczności żydowskiej w Polsce.
Podczas zajęć działał również specjalny czat, przez który zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, mogli na bieżąco zadawać pytania prowadzącym.
Opowieść o Żydach polskich- lekcja na żywo to doskonałe uzupełnienie szkolnego programu nauczania i możliwość zapoznania się z częścią wystawy stałej Muzeum POLIN.

key_vis_synagoga

Share →Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress